Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatni tydzień
 2. Chciałbym zrobić coś, ale nie wiem czy się da w AE. Mam obiekt i wokół niego chciałbym, żeby startował obrys i wirował aż do góry i zniknął. Da się to zrobić w afterze w prawdziwym 3d, a nie tylko, żeby była taka perspektywa? Czy muszę się poduczyć np. C4D? Przykład w załączniku.
 3. Spróbuj wpisać tego typu ekspresję do wartości np Position: loopOut(type = "continue")
 4. Wrzucę do załącznika co innego, ale też z kamerą. Da się jakoś zrobić, że to by się cały czas oddalało, ale w rzeczywistości nic się nie działo? Da się tak zrobić z loopOut continously, ale nie pamietam jak. Dam linka yt, zeby pobierać nie trzeba było. https://www.youtube.com/watch?v=okaiX1CnjDU&feature=youtu.be test.mov
 5. Temporal Interpolation dla pierwszej klatki musi być ustawiony na Linear, a drugiej klatki na Bezier. A więc musisz zaznaczyć drugą klatkę kluczową i ustawić jej Easy Ease In. Zrobisz to za pomocą skrótu klawiaturowego Shift + F9. W graph edytorze możesz pobawić się tą krzywą, aby była jeszcze bardziej łagodna. Pierwszą klatkę pozostawiasz bez zmian, bo AE domyślnie wszystkie nowe klatki kluczowe ustawia na Linear, chyba że ustawisz sobie inaczej w opcjach.
 6. Zrobiłem grafike jakby rodziły się nowe nerwy (w ciele) w afterze i żeby było ciekawiej, dodałem ruch kamerą. Na graph editorze zrobiłem, by animacja zaczynała szybko i kończyła jak najwolniej, co zrobić żeby tak się nagle nie zatrzymywała kamera, bo wygląda to brzydko.
 7. Wcześniej
 8. Problem rozwiązany napisałem thisComp.layer("3").transform.position+[+118,-94];
 9. Chce ,żeby shape layer podążał za drugim, ale z offsetem, więc napisałem tak thisComp.layer("3").transform.position; i jak dodać do tego offset? Próbowałem thisComp.layer("3").transform.position[118,-94]; ale wtedy wyskakuje błąd, a gdy wpisuje samo 118 czyli x to działa bez problemu.
 10. Jest to efekt o nazwie "glitch". Mógł zostać wykonany ręcznie w AE za pomocą m.in. Fractal Noise i Dispalcement Map lub mógł zostać wykorzystany "glitch stock footage". Lekką aberrację chromatyczną również widać.
 11. Czas to 0:07, chodzi mi o to przestawienie tekstu na prawo. Myślałem ,że to timewarp z jakimś blurem i chromatic aberattion, ale to nie to. W sumie teraz przy postowaniu pomyślałem, że to może być particular, ale wolę żebyście mnie utwierdzili w przekonaniu.
 12. Nie pomogło. Kostka nadal jest płaska. Zrobiłem tak, jak napisałeś. Pewnie coś źle wykonałem.
 13. Mój błąd. Nie chodziło o przycisk Constrain Proportions, ale o Collapse Transformation. Zaznaczyłem ten przycisk czerwoną strzałką na poniższym screenie.
 14. Nie wiem, czy coś źle robię, ale kostka nadal jest płaska.
 15. Dzięki za pomoc, spróbuję.
 16. Moja nowa animacja nawiązująca do motywu chaosu. Grafiki inspirowane pracami Leonarda da Vinci.
 17. Działa, dzięki !
 18. Stwórz nową kompozycje np o wymiarach 500 x 500. Włącz Grid i opcje Snap to Grid (zakładka View). Stwórz 9 kółek za pomocą shape layerów. Poustawiaj je zeby były równo i stwórz z tej kompozycji nowa kompozyje. Zmien rozdzieloczosc nowej kompozycji na większą. Dodaj kamerę. Włącz 3D dla tej zagnieżdżonej kompozycji z kółkami, a następnie zduplikuj ją i rotuj kolejne kompozycje aż stworzysz sześcian Korzystaj z narzędzia Unified Camera Tool, aby obracać kamerą, żeby widzieć kostkę z każdej perspektywy. Jak już wyjdzie Ci sześcian, zaznacz wszystkie kompozycje i stwórz z nich nową kompozycje, którą możesz nazwać "Sześcian". Dla tej nowej kompozycji musisz zaznaczyć pole Constrain Proportions.
 19. Aby miec takie napisy jak na samym początku musisz miec je na biało, a tło na czarno (w jednej kompozycji), zeby skorzystac z opcji TrackMatte - Luma Matte. Następnie kompozycje z napisami musisz miec ustawioną powyżej filmu w stosie warstw. Dla filmu ustawiasz opcje Luma Matte. Mam nadzieje ze jasno objasnilem.
 20. O, dziękuję bardzo. I mam jeszcze jedno pytanko. Otóż jak zrobić "intro" tak jak w filmach nieprzygotowanych. Chodzi mi o te napisy na samym początku
 21. U mnie działa, ale wrzucam jeszcze raz.
 22. Link nie działa.
 23. Tak wygląda kostka, którą zauważyłem w pewnej tapecie, i taką chciałbym zrobić: http://i63.tinypic.com/974cuv.png
 24. Jak w AE zrobić sześcian czy kostkę z kółek? Próbowałem robić, ale gdy ją animowałem, kostka okazała się płaska.
 25. Animacja skali, animacji przeźroczystości + Radial Blur
 26. W AE chciałbym nanieść grafikę 3d z pliku c4d. Niby prosta rzecz, ale co jeśli dodatkowo używany jest Particular? Nie chcę renderować klatek w C4D i potem nanosić na film w AE bo to męczące (dopasowanie odpowiedniego kąta kamery, obrotu obiektu itp.).
 27. Otóż robię prezentacje do szkoły, i chciałbym aby zdjęcia miały bardzo fajne przejścia, lecz nie potrafię za bardzo ich zrobić. Podaje tu link do filmu pewnego youtubera który ma przejścia które chciałym zrobić. Np. 0:21-0:22 Czy ma ktoś może pojęcia jak zrobić takie przejście ?
 1. Załaduj więcej aktywności