imeil

Administratorzy
 • Zawartość

  1111
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez imeil

 1. Pojawił się na rynku chyba w końcu godny przeciwnik dla Dropboxa. Czym jest dropbox to chyba nikomu nie należy tłumaczyć, a już wkrótce nikomu nie trzeba będzie mówić czym jest Copy. Na start każdy dostaje 15 GB miejsca, brak ograniczeń wielkości plików i dość rozbudowana możliwość współdzielenia plików. Zapraszam do przeczytani czym jest Copy i do rejestracji. A gdy polecicie program znajomym to za każdego poleconego otrzymacie dodatkowe 5GB. http://motionfreaks.pl/blog/copy-15gb-dla-kazdego-w-chmurze-za-darmo
 2. Mówiąc krótko - do małego i "ładnego pliku w wersji CC 2014 cz 2015 się nie da. Ewentualnie możesz wyrenderować z AE przez render queue do bezstratnego pliku a potem przekonwertować go np. przy pomocy darmowego mpeg streamclip do formatu i kodeka który da Ci mniejszą wielkość pliku.
 3. Oddzielny program który możesz albo zainstalować indywidualnie lub gdy instalowałeś AE lub PPro również AME powinien Ci się zainstalować automatycznie. Aby przez niego renderować musisz po prostu zamiast używać funkcji edit/Add to Render Queue... użyć funkcji edit/Add to Adobe Media Encoder render queue...
 4. ok... i to są jakieś informacje na podstawie których możemy ci jakoś pomóc więc na poczatek: Ad.4 Musisz z całą pewnością dowiedzieć się czym są kodeki i do czego służą - ta informacja przyda Ci się z całą pewnością w przyszłości. Oczywiście możesz powiedzieć że właśnie o to pytasz i chciałbyś abyśmy to my Ci wszystko to powiedzieć, ale informacje na ten temat są doć rozległe więc lepiej gdy sam zasięgniesz wiedzy bardziej precyzyjnej. Mówiąc jednak najkrócej to: - format to opakowanie strumienia danych - "pudełko" w którym znajduje się film/dźwięk/obraz - np. avi, mov, mkv, mpg, wmv, mp3 etc. - kodek to algorytm wg. którego film jest przetwarzany i zapisywany w danym formacie a resztę doczytaj Ad.1 i 2 Jeśli uzywasz AE CC 2014 i chcesz uzyskać plik końcowy o małym rozmiarze - a nie materiał do dalszej obróbki czy archiwizacji o najlepszej możliwej jakości to powinieneś renderować poprzez Adobe Media Encoder. Więcej info na ten temat znajdziesz tu: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/item/908-flv-mpg2-i-mp4-znikaja-z-after-effects-cc-2014 I tu w dużym skrócie i szybko odpowiadając Ci aby uzyskać przyzwoity efekt jakościowy, możliwość odtworzenia na większości urządzeń i niewielkie rozmiary pliku - powinieneś wybrać format mp4 (kodek h264) lub wmv.
 5. Kacper i Marus - spokojnie. Po pierwsze Ty Kacper jako nowy użytkownik - zalecam trochę pokory jeśli jesteś zainteresowany realnie byciem częścią naszej społeczności, a Ty Marus gdy widzisz tak ogólnie zadane pytanie jak pytanie z tego wątku myślę że lepiej byłoby najpierw zadać koledze kilka pytań i spróbować mu pomóc dopiero po udzieleniu przez niego na nie odpowiedzi. W innym wypadku on zadaje bardzo ogólne pytanie z którego ciężko wywnioskować o co chodzi i w czym tkwi problem a Ty dajesz mu równie ogólną odpowiedź - która również problemu nie rozwiązuje. I nie mówię tu o odsyłaniu do google ponieważ - jest w tym trochę racji że tam są wszystkie odpowiedzi i nie mam nic przeciwko odsyłaniu własnie tam, ale aby z google skorzystać należy wiedzieć jakie pytanie zadać, a Kacper to raczej zupełnie zielona osoba która jak widać nie wie jakie pytania zadać. Dlatego też aby nie dochodziło do takich przepychanek jak powyżej powinniśmy nowemu koledze zadać kilka pytań a dopiero po odpowiedzi na nie powinniśmy spróbować mu pomóc np." 1. Jakiej wersji ADobe After Effects uzywasz? 2. Jak renderujesz materiał? Czy poprzez render queue, czy poprzez Adobe media Encoder? 3. Jakiego kodeka - jeśli jakiegokolwiek - i formatu używasz do zapisania pliku? 4. Czy wiesz czym są kodeki i do czego służą? Tak naprawdę dopiero po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania będziemy w stanie ocenić Twój stan wiedzy i umiejętności i spróbować Ci pomóc. Ale udzielając odpowiedzi na powyższe pytania oczywiście nie zmarnujesz czasu jeśli poczytasz o kodekach stratnych, bezstratnych, kompresji i formatach plików.
 6. Myślę że zanim zainteresuje go kodek (co oczywiście jest bardzo ważne) to powinien zainteresować go Adobe Media Encoder i renderowanie z niego. Wielkość po przerenderowaniu i stabilizacji obrazu -czy czymkolwiek innym - oczywiście się zmieni ponieważ materiał musi zostać ponownie przeliczony i zapisany, ale to jak zostanie zmieniony i jak duży będzie plik oraz czy będzie mniejszy czy większy od naszego pliku źródłowego zależy od nas. Więc na początek: 1. Powiedz nam w jaki sposób renderujesz materiał? Czy poprzez render queue, czy poprzez AME? 2. Jakiego kodeka - jeśli jakiegokolwiek - i formatu używasz do zapisania pliku? 3. Czy wiesz czym są kodeki i do czego służą? 4. Czy poza stabilizacją obrazu - i wiedzą na ten temat zaczerpnięta z jakiegoś tutoriala - korzystasz w inny sposób z programu AE? Mówiąc krótko czy znasz ten program i jego podstawy? Dodatkowo może - próbując udzielić nam odpowiedzi na powyższe pytania - sam na coś wpadniesz a wtedy może pomoże Ci moja odpowiedź jakiej udzieliłem komuś z podobnym problemem dotyczącym kodeków na forum Adobe wczoraj: https://forums.adobe.com/message/7705245#7705245
 7. mARUS Ci w zasadzie powiedział na czym polega przejście ale - jak z resztą widać w opisie całość została wykonana w AE i w AE to zrobisz dużo prościej, a jeśli znasz AE to możesz sobie nawet mały skrypt/preset napisać i dzięki czemu mieć wszystko przy pomocy jednego kliknięcia. Jedno kliknięcie zagwarantuje Ci również gdy kupisz sobie tn szablon na VideoHive i tylko popodmieniasz swój materiał wideo.
 8. Opis precyzyjnie Cię informuje o tym co musisz zrobić - musisz zmienić poziom aby dopasować go do fps, rozdzielczości i bitrate, albo zmienić te parametry aby zmieścić się w poziomie który wybrałeś. Opis poziomów oraz parametrów w ramach tych poziomów znajdziesz np. tu w tabeli Poziomy: https://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC Co do tego jak zrenderować plik to nie mas czego takiego jak pełna jakość i mały rozmiar - to jest po prostu nie możliwe. Zawsze jest to balans pomiędzy wielkością a jakością i tu zależnie od tego jaką jakośc chcesz uzyskać taką powinieneś ustawić. Jeśli jest to film na YT to parametry najlepszej jakości materiałów uploadowanych na YT masz podane przez YT.
 9. Pierwsze 5 sekund tego filmu to absolutne podstawy czyli animacja ruchu warstwy tekstowej, animacja napisu oraz animacja kamery.
 10. Tu nie jest problemem ustawienie ekranu komputera skoro różne programy pokazują kolory różnie. To kwestia kodektów i tego jak interpretują dany materiał.
 11. Ale czego ty oczekujesz? Że ktoś wykona wszystko za Ciebie? To o co pytasz to absolutne podstawy obsługi programu więc odesłanie Cię do podstawowego kursu obsługi to bardzo dobra odpowiedź. Zapoznasz sie z kursem i będziesz w stanie dużo bardziej skomplikowane rzeczy robić już bez naszej pomocy.
 12. Pomysłów jest kilka.. a dokładniej rzecz ujmując - powodów. 1. To że obrazek który w postaci bezstratne zajmuje kilka terabajów kompresujemy do 700 mb ma z pewnością ogromy wpływ na jego jakość a przekłamania w kolorach są jedną z takich konsekwencji.\ 2. Sprawdź jak ten film widzą inne playery ponieważ różne kodeki sa różnie interpretowane i przetwarzane przez różne playery i tak obrazek który ma wygląd A w programie na którym pracujemy po renderze może wyglądać w VLC nie jak a a jak B a w jeszcze innnym playerze jak C. Dlatego też gdy np. produkujemy materiały na rynek profesjonalny - np do telewizji albo do kina cyfrowego to mamy bardzo mocno określone kodeki ich parametry i formaty - aby mieć pewność że nie będzie przekłamań.
 13. Lektura którą z pewnością powinno brać się pod uwagę w trakcie nauki animowania - nie tylko motion designu, ale każdej techniki animacyjnej jest książka pt. The Animators Survival Kit - nic lepszego nie powstało w tej dziedzinie od wielu lat.
 14. Oj, bidulek ... siedzisz dwie godziny ... często ludzie mając dużo mniejsze problemy siedzą 2 dni i też rozwiązania nie znajdują. A co do Twojego problemu to musisz albo przeskalować całą kompozycję (używając parametru scale, albo używając dodatku Detail-preserving Upscale, ale to sposoby które z pewnością nie zachowają takiej samej jakości jak oryginał ponieważ jest to po prostu przeskalowanie, ale to najłatwiejsze sposoby. Jeśli zaś chcesz przeskalować materiał "inteligentnie) musisz przeskalować i ustawić poszczególne elementy/warstwy animacji tak aby wypełniały pełną przestrzeń kompozycji FullHd - tego jednak raczej nie zrobisz w ciągu kilku minut jeśli nie masz opanowanych podstaw pracy z AE.
 15. Myślę że aby Ci pomóc przede wszystkim musiałbyś podesłać fragment - najlepiej bezpośredni fragment z kamery bez dodatkowych konwersji/kompresji - materiału green screen niewykluczownego - czyli razem jeszcze z tłem. Dzięk temu będziemy mogli Ci powiedzieć czy problem tkwi po stronie jakości green screena (i tu nie polecałbym blue screena ponieważ problemy będą identyczne... wybór pomiędzy blue a green to dość skomplikowana sprawa i kolor włosów nie jest żadnym powodem takiego wyboru), jakości i rodzaju oświetlenia postaci i green screena, odległości postaci od green screena, złych narzędzi użytych do kluczowania, źle uzytych narzędzi kluczujących. Dlatego też podeślij fragment surówki oraz napisz jakich narzędzi do wykluczowania tego fragmentu użyłeś.
 16. Nikt Cię przeklinać nie będzie, choć szczerze mówiąc gdybyś tylko przeczytał dokładnie to co znajduje się na stronie VideoHive to na swoje pytania byś sobie odpowiedział. Ale skoro już pytasz to: 1. Wystaczy zwykła licencja a szczegóły licencji masz tu: http://videohive.net/licenses/standard 2. Tak wystarczy Ci program AE CC - i w opisie tej animacji masz o tym info: After Effects CS5 or higher 3. Jeśli nigdy nie pracowałeś z AE to - mimo że większość projektów na VideoHive jest bardzo precyzyjnie opisana i wyjaśniona - możesz mieć problemy z ogarnięciem projektu. Ale jeśli się postarasz to powinno Ci się udać, a pobawić się ustawieniami możesz w samym programie bez potrzeby cudzych projektów, ale jeśli bardzo chcesz to np. benchmark AE powinien Ci pomóc: http://motionfreaks.pl/blog/test-wydajnosci-adobe-after-effects
 17. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że gdybyś otrzymał gotowy projekt z rozwiązaniem Twojego problemu - problemu by nie było, ale jesteśmy tu po to aby się wzajemnie od siebie uczyć ale nie aby robić coś za innych. To o co pytasz to absolutnie podstawowa wiedza i polecam zapoznanie się z podstawowymi kursami obsługi programu. Poniżej link do jednego z nich: http://motionfreaks.pl/tutoriale/after-effects/itemlist/tag/ABC%20After%20Effects
 18. Sprawa jest dość prosta. Musisz użyć nie efektu Drop Shadow, albo Blendingu Drop Shadow, ale zwykłej prostej kompopzycji z 2 warstwami 3D, kamerą i światłem (spot light lub Parallel light). W ten sposób możesz dowolnie sterować tym jak rzucany jest cień i jak wyglądać będzie efekt końcowy.
 19. Użyj efektu Corner Pin lub CC Power pin.
 20. Najprostszym sposobem jest użycie shape layerów do stworzenia takich przerywanych linii. Tworzymy linię, dodajemy Dashes (czyli tworzymy przerywaną lnię, a w jego ustawieniach funkcji offset.
 21. Dora... nie przejmuj się... początki bywają trudne, ale mam nadzieję że na tym jednym projekcie Twoja przygoda z animacją i filmem się nie skończy. W razie jakichkolwiek pytań czy problemów służymy pomocą.
 22. Punkt numer 4: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/item/165-fak-q-you-after-effects
 23. Przede wszystkim musisz się zapoznać z podstawami pracy z wideo. Do takich podstaw należy wiedza o tym czym jest format (avi, mov, mp4 etc) a czym jest kodek (lagarith, h264, webm, etc.). To o czym mówisz (AVI) to tylko format czyli jakby opakowanie do pliku w którym znajdują się plik wideo - skompresowany wybranym kodekiem i plik audio również skompresowany konkretnym kodekiem. Więc wiedząc już to i odpowiadając na Twoje pytanie - tak konwersja np. do wmv lub avi z jakimś mocno kompresującym kodekiem z pewnością zmniejszy rozmiar pliku. W przypadku jednak AVI pojawia się inny problem - jeśli skorzystasz z kodeka do kompresji którego nie posiada komputer na którym będziesz odtwarzała film - to go po prostu nie odtworzysz. Tu bezpieczniejszym wyborem będzie WMV. Piszesz że nie masz mozliwości wybrania WMF, a czy masz możliwość wyboru Windows Media - to to samo co WMV? Oczywiście możliwe że nie posiadasz możliwości eksportu do WMV z AE - uzaleznione jest to wersją AE z jakiej korzystasz ... jeśli masz jedną z najnowszych wersji to wmv nie znajdziesz... pisałem o tym w tym artykule: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/item/908-flv-mpg2-i-mp4-znikaja-z-after-effects-cc-2014 i jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji to powtórzę to co pewnie już przeczytałaś w artykule - użyj do renderowania do WMV Adobe Media Encodera.
 24. Chyba raczej koleżanko.
 25. Nie istnieje - do żadnej z wersji.