N0SFERA2

Użytkownicy
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O N0SFERA2

 • Ranga
  Nowy

Profile Information

 • Płeć
  Nieustawiona
 1. Chciałem dodać do filmu flary z Optical Flare. Ale nie widzę tam opcji efektu mniej więcej do pionu. Oczywiście jest obrót dla indywidualnych elementów flary, ale niektóre z nich przy rotowaniu zmieniają kształt/rozmywają się, Można też warstwę z flarą obrócić w samym projekcie, ale to się wiąże z powiększaniem warstwy lub widocznymi krańcami warstwy które nie pokrywają w pełni całego kadru. Z góry dzięki za pomoc
 2. W AE chciałbym nanieść grafikę 3d z pliku c4d. Niby prosta rzecz, ale co jeśli dodatkowo używany jest Particular? Nie chcę renderować klatek w C4D i potem nanosić na film w AE bo to męczące (dopasowanie odpowiedniego kąta kamery, obrotu obiektu itp.).
 3. Mam materiał na którym część nieba jest prawidłowo doświetlona, a dolna połowa jest za ciemna. Chciałbym jakoś rozjaśnić dół. Próbowałem "Shadow/Highligth" ale to spowodowało migotanie niektórych części kadru. Jakieś inne pomysły? Nie chcę bawić się w maskowanie bo to za dużo roboty przy tym materiale. Nagranie nie jest RAWem.
 4. Rozwiązałem problem, pomogło przeinstalowanie AE.
 5. Witam Mam problem z zapisem w wersji CC 14. Robię sobie projekt i zapisuję go opcją "save" by później dokończyć. Niestety przy kolejnym odpaleniu AE i otworzeniu pliku *.aep wczytują się tylko pliki na listę, natomiast timeline jest pusty. Czy to jest jakiś błąd? Czy teraz zapisuje sie inaczej niż w poprzednich wersjach? Z góry dziękuję za pomoc.
 6. Czy ten efekt również da się tak zrobić? https://youtu.be/k22Z76paqg4?t=31s chodzi mi o takie jakby klatkowanie zielonych sześcianów (w 33sek.) nie mam tu na myśli generowanie na komputerze samego wzoru, a jedynie zabawa z materiałem z kamery.
 7. Witam Opiszę to jak to jest najbardziej możliwe. Mam nagrane wideo - nocny ruch samochodów na ulicy. Czy jest możliwe żeby na tym filmie zrobić opóźnienie zanikania świateł samochodowych? Chodzi mi o to bt efekt był podobny do długiej ekspozycji na zdjęciach, Fajnie jakby można było sterować intensywnością i czasem "wygasania" świateł. Nie chcę dorysowywać żadnych linii, chcę zrobić coś z tymi światłami, by było naturalnie. Korekcja (przyciemnianie) tła również odpada. Aha i nie piszcie o timelapsach bo to nie to samo. Kiedyś widziałem pokaz coś na wzór fireshow tylko, że z LEDami. https://youtu.be/h1yIsb0hU9E?t=54m14s Goście przechwytywali obraz chyba za pomocą gopro i dodawali na żywo takie opóźnienie już na wielki projektor. Nie chcieli zdradzić jak to robili, powiedzieli jedynie, że to specjalnie pisane oprogramowanie Z góry dzięki za pomoc.
 8. Chciałbym dowiedzieć się jak zrobić efekt takiego przepalania się kartki w miarę jak najprostszym sposobem. http://videohive.net/item/burn-smoke-transition/99919?WT.ac=search_item&WT.oss_phrase=burned&WT.oss_rank=17&WT.z_author=didgi
 9. Mam filmik który migocze dość losowo (ciemniej/jaśniej po 1-2 klatki). Mam też drugi bardzo podobny filmik bez migotania. Czy jest możliwość nałożenia kanału jasności tego drugiego filmu na pierwszy? Jakieś miksowanie warstw? Ewentualnie czy jest opcja automatycznej korekty uśredniającej jasność na filmie? Z góry dzięki za pomoc.
 10. Udało się zaimportować bez problemu plik wideo z końcówką .MTS (z aparatu sony). Udało się również pracować na nim bez problemu. Na koniec przy pre-render, ustawiając wszystko i klikając Render pasek stanu wcale nie startuje. Jak można to naprawić? Ew. czy da się podmienić plik w tym projekcie, tak by cięcia i markery były w tym samym miejscu? Z góry dzięki za pomoc.
 11. Witam Jak zrobić rozmycie (w kształcie winiety - czyli tylko na bokach) dla wszystkich warstw jednocześnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 12. Ok, problem trackingu rozwiązałem przy pomocy mocha ale jest jeszcze nierozwiązana druga część mojego tematu. Ktoś wie jak wyresetować te absurdalne ustawienia defaultowe?
 13. Witam Posiadam filmik (w HD 50fps) nagrany ze statywu, ale posiada on przybliżenia/oddalenia kadru oraz minimalne przesuwanie na boki. Jest to ujęcie osiedla, czyli niby są kontrastowe punkty zaczepienia, ale na filmie jest też ponad 50% jednolitego nieba. Mój problem polega na tym iż nie mogę zamieścić na tym filmiku zdjęcia tak by poruszało się zgodnie z elementami na filmie. Tackuje film za pomocą Track Motion - zaznaczając wszystkie opcje ruchu (skalowanie, rotacja, pozycja) i w Edit Target wybieram zdjęcie, po przeliczeniu Apply i lipa. Film i zdjęcie żyją swoim życiem. Markery do trackowania też zmieniałem na większe, a także na dużo większe. I jeszcze jedno głupie pytanie. W tej chwili defaultowy marker od trackowania jest prawie tak duży jak film, zaczyna się na jego krawędzi i wychodzi poza kadr. Nie idzie tego ręcznie poprawić bo wygląda na zablokowany. Próba przesunięcia go na środek kadru kończy się komunikatem invalid image buffer size Przy play jest to samo, a przycisk reset nie kasuje tych ustawień. Można jakoś zresetować ustawienia pointów do defaultowych? Z góry dzięki za pomoc.
 14. Wielkie dzięki za podpowiedzi. Po przeczytaniu ich okazało się logiczne, ale w AE jest tyle tych wszystkich efektów i pluginów że idzie się w tym pogubić, a co dopiero zapamiętać który co robi Zrobiłem dwie krótkie animacje ze zdjęć, za pomocą tego "Mesh Warp" (z ustawieniami: 3x3 i najlepsza jakość obrazu) Ale coś mi jeszcze w nich nie pasuje. Tylko nie wiem co? Jakieś propozycje związane z poprawą animacji? Już użyłem CC Force Motion Blur, ale aa dużo nie poprawiło. Może zwiększyć ilość klatek?
 15. Czy jest opcja modyfikacji obiektu jak w photoshopie, czyli Free transform (ctrl+t) i potem PPM - Warp. Chodzi o to że chcę zrobić animiację rosnącego budynku na wzór tych z bajek lub efekt z kreskówki gdy budynek jest pokazany z zewnątrz a nim jest bójka. Po prostu chcę deformować obiekt (zdjęcie) ale nie automatycznie tylko ręcznie i nie tylko cztery boki ale trochę więcej. Z góry dzieki za pomoc.