EtisJB

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O EtisJB

 • Ranga
  Nowy

Profile Information

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Akurat o aspekt prawny nie muszę się martwić, wszystko jest legalnie Gorzej o sprawy techniczne... czekam z niecierpliwością na jakieś rady, bo czas mnie goni więc każda godzina jest cenna, szczególnie, że wyrednerowanie jednego takiego filmu w premiere zajmuje mi ponad godzinkę.
 2. Mam przygotować "podkład filmowy" do pubu, który będzie sobie leciał na wszystkich telewizorach w lokalu. Taką 30 minutową sklejkę mam przygotować z wybranych scen z filmów. Filmy te jestem zmuszony zdobywać za pomocą internetu. Jak wszyscy wiemy nie są one w jakieś wybornej jakości. Mam pytanie jakie formaty tych filmów najlepiej ściągać by otrzymać jak najlepsza jakość później już po wyrednerowaniu skeljonego obrazu. Ponadto problem również pojawia się w rozdzielczości filmów, ponieważ takie stare filmy jak potop mają całkowicie różną rozdzielczość od takich filmów jak np. 1612. Poza powyższymi sprawami macie może jakieś ogólne rady jak się za to zabrać i jak to wykonać, żeby efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający?
 3. co ma Babilon do wieży Babel? takie pytanko z serii nietechnicznych, ale na temat.
 4. do twixtora potrzeba min. 60fps
 5. Moim zdaniem, oryginał najlepszy ...bo amerykański? Ta reklama pepsi to chyba jedna z najdroższych w historii.
 6. W ae raczej nie, chyba, że ja czegoś nie wiem. Na pewno da się w Premierze.
 7. echo i szum można wytłumić za pomocą adobe soundbooth.
 8. No wiem, że ruszająca się kamera to jeden z największych defektów tego filmiku. Ale jeszcze raz przypominam. Kręciłem to 8 miesięcy temu, jako bardzo, ale to bardzo raczkujący operator kamery/lustrzanki i miłośnik moviemakingu i motion design. Teraz mam już trochę większe doświadczenie i umiejętności, więc luz. Wiem, że da się to wystabilizować w AE, nawet w Premierze, ale po prostu już nie chciało mi się spędza kolejnych godzin na edytowanie tego hehe. Możliwe, że sceny przynudzały, ale i tak jestem zadowolony, bo z początku nie chciałem się nawet za to zabierać, bo miałem mało nagrań etc, ale w końcu się za to zabrałem, skończyłem i nawet fajnie wyszło. (Sam oceniłem to na 6,5/10, teraz widzę, że w miarę obiektywnie to oceniłem, bo większość ludzi na 7 ocenia). Z czasem jak zaopatrzę się dodatkowo w lepszy sprzęt to będzie już na serio bardzo dobrze. Teraz przede wszystkim myślę o jakimś statywie do ręki za jakieś 300 zl, później jakiś z głowicą ruchomą, później canon 5d i tak dalej, ale to w przyszłości. Na razie z tym co mam będę zabierał się za kolejny filmik, trochę będzie zabawy z green screenem, więcej efektów, więc z tego jak to widzę w mojej głowie będzie o wiele ciekawsze niż to, ale już teraz wiem, że w miesiąc się nie wyrobie, w szkole mam teraz zapierniczania i ogólnie czasu nie mam, żeby się za to zabrać. @FireBird Oj, ty nie chciałem pisać przekleństw na tym kulturalnym forum. (Ale tak, masz rację w pośpiechu błąd zrobiłem i nie zauważyłem) Nie, nie... każdy będzie o czymś innym, gdybym miał zrobić jeszcze 9 filmików o Chorwacji to bym chyba zszedł. Co do twojego filmiku to najbardziej podobało mi się ujęcie z 0:52, ale i tak brakowało mi odpowiedniej korekcji. Podała mi się też muzyka. Ale niestety masz te same błędy, co ja. M.in innymi trzęsące ujęcia. Nie wiem czy robiłeś korekcje kolorów, ale dla mnie jak byś dodał większy kontrast i ożywił zieleń oglądało by się o wiele przyjemniej. Ponadto, nie wiem czy to przez to, że oglądałem full hd, ale za szybko ruszałeś kamerą jak na takie ustawienia klatki (ile to tam było 24fps) i traciło w ogóle ostrość nagranie (0:27)
 9. http://img248.imageshack.us/i/ostatecznienr2.jpg *LINK*--->>> http://vimeo.com/19805808 <<<--- *LINK* Po licznych zmaganiach z brakiem inspiracji, brakiem czasu i brakami w umiejętnościach oraz innymi ułomnościami, w końcu wypuszczam swój pierwszy, debiutancki filmik, który otwiera projekt "Evolution". "Evolution" z założenia ma obejmować 10 filmików, wypuszczanych na viemo.com średnio, co miesiąc. W zamyśle każdy kolejny filmik, ma być lepszy od poprzedniego, różnice mają być widoczne, a ostatni filmik ma sprawić, że oglądający bez żadnej ściemy powie "facking awesome, dude". Czemu to w ogóle, ma służyć? Przede wszystkim motywować mnie do pracowania nad kolejnymi filmami, stworzyć pewną grupę stałych widzów i przy okazji sprawdzić reakcję obiektywnych odbiorców i pokazać progres moich umiejętności. "Croatia 2010" nie jest wolna od banalnych i rzucającyh sie w oczy błedów, mam tego świadomość. Ruszająca się kamera, złe ustawienia, czasami nieodpowiednia korekcja kolorów. Następne z pewnością już ich nie będą mieć. Mimo wszystko, mam nadzieję, że jakiś letni klimacik i ciepłą atmosferę wakacji da się poczuć. Jak bardzo? Nie wiem. Mam nadzieję, że nie straciliście "cennych chwil swojego dzieciństwa" oglądając moje dziełko. O oceny (w skali 1-10 ), komentarze, rady i uwagi uprzyjemnię proszę was. No i zachęcam, do śledzenia moich poczynań na vimeo.com, bo zamierzam realizować jeszcze kilka innych projektów poza Evolution, a o ewolucji Evolution będe informował Soundtrack: Two Steps from hell - Fountain of Life Camera: Canon 500D Programmes: Adobe Prmiere CS4, Adobe After Effects CS4, Adobe Photshop CS5(64-bit) Pozdro.
 10. Specjalnie umożliwiłem opcje do ściągnięcia, bo z imageshack nie widać różnicy za bardzo. BTW. pojawił mi się kolejny problem. Nie mogę wyeksportować projektu z premiere do encore i nie wiem dlaczego, bo kiedyś mi to normalnie po eksporcie plik leciał do encore, w którym go renderowałem.
 11. Zrobiłem prostą animacje zdjęć w AE, wyrenderowałem i jakość jest w miarę zadowalająca. Problem zaczyna się dopiero gdy importuje tą wyrenderowaną kompozycję do Premiera i tam po wrzuceniu do sekwencji animacja totalnie traci jakość. Macie jakieś rozwiązania tego problemu? Poniżej podsyłam zdjęcia jak wygląda na podglądzie w Premierze, po wyrenderowaniu wewnątrz programu i podczas odtwarzania oraz drugie zdjęcia po wyrednerowaniu, ale nie podczas odtwarzania. Dlaczego animacja traci jakość podczas odtwarzania? http://rapidshare.com/files/445803920/Zdjae_cia.rar
 12. Jak ustawić pozycje początkową i końcową, żeby uzyskać takie wrażenie spadającego z góry zdjęcia? I wzdłuż, której osi przesunąć zdjęcie, żeby otrzymać efekt takiego ślizgającego się zdjęcia po tle?
 13. Studia nie mam, kinowych filmów robić (na razie) nie chcę. Ogólnie zamierzam robić kilkuminutowe filmiki z dialogami i udziałem aktorów. Żeby później to brzmiało, nie mogę nagrywać dźwięku z lustrzanki, bo tamten mikrofon rejestruje każdy szmer, dźwięki z innych pomieszczeń, uderzenia wiatru etc tak, że robi się z tego niemiły do edycji i słuchania koktajl dźwiękowy. Właśnie poprzez zaopatrzenie się w jakiś dodatkowy rejestrator dźwięku chcę zapobiec problemom ze ścieżką audio. Więc stąd moje pytanie. Za odpowiedzi dziękuje, ale nadal mam dylemat. Mikrofon czy dyktafon, bo na oba jak na razie nie mogę sobie pozwolić. Proponujecie dwa różne rozwiązania. No więc pytanie do was: Mając 400 zł, chcąc mieć w miarę dobrą jakoś dźwięku w swoich filmach, nagrywając rozmowy aktorów z różnych pozycji, odległości i pod różnym kątem kupicie dyktafon, powiedzmy H1 ( http://filmcyfrowy.blogspot.com/2010/10 ... vs-h1.html ) czy mikrofon kierunkowy, który podepniecie do jakiego prymitywnego rejestratora jak np. iphone? Filmy, które nagrywacie nie mają być jakimiś wielkimi projektami, z których przewidywany jest dochód, ale trochę bardziej "profesjonalnymi" amatorskimi filmikami do zaprezentowania np. na yt. Mam nadzieję, że teraz trochę jaśniej przedstawiłem sytuację.
 14. http://www.videocopilot.net/tutorial/magic_tracking/ w tym tutku jest opisane dokładnie to co chcesz.