Fire

Użytkownicy
 • Zawartość

  113
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Fire

 1. Nie rozumiem... przecież jak klikniesz edytuj czy co tam jest w tym efekcie, to takie okienko Ci wyskoczy.
 2. Tak, tylko pamiętaj, że ty będziesz widział dobrze, ale inna osoba może widzieć te "wyblakłe" kolory. Raczej na to nic się nie poradzi.
 3. No dobrą dostałeś odpowiedź, daj minus przed wyrażeniem ;d lub weź cały expression w nawias i na końcu daj *-1
 4. http://aftereffects.pl/topic/9917-h264-traci-kontrast/
 5. Wciśnij ctrl+alt+m, przeniesie Cie do media encodera i tam użyj zwykłego H.264, nie QuickTime H.264. QuickTime potrafi sporo ważyć, taki trochę mało stratny kodek bym powiedział. Zwykły h.264(mp4) powinien sobie trochę bardziej pomagać i powtarzający się piksel brać z poprzedniej klatki, co powinno dać Ci mniejszą wagę. Czas renderu i tak będzie długi bo musi przelecieć przez każdą klatkę, ale waga powinna być dużo dużo mniejsza
 6. Jak naklejka na scianie? No to przeciez mocha perfect sobie radzi, mozna w niej zaznaczyc perspektywe (i wtedy kopiuje Ci także klatki kuczowe efektu corner pin) i wszystko siedzi jakby bylo przyklejone.. Skorzystaj z pierwszego lepszego tutka mocha na youtube i to bez problemow zrobisz.
 7. http://www36.zippyshare.com/v/sHJbYEXp/file.html Tak btw czemu nie użyjesz do takiej sceny zwyklego trackowania w ae albo trackowania planarnego (mocha ae) ?
 8. Zanimuj maske w ksztalcie prostokata tak, zeby byly widoczne krzyzyki, daj w pre compa, i w opcjach 3d camera tracker w advenced zaznacz detailed analysis (najlepiej jeszcze wyrzuc poczatek gdzie kamera idzie z podlogi bo to jest dosyc toporne chyba). Zadziałało na twoim przykladzie perfect, po prostu jest za malo informacji o przestrzeni 3d dla niego, a to co blisko kamery na dodatek psuje tracking (czyli szczegolnie ta lampa, i ten ruch do przodu i do tylu, w ktorym jest bardzo malo informacji).
 9. Cześć, [wiggle(x,x)[0],wiggle(x,x)[1]] pod x podstaw jakie chcesz wartości, oczywiście jak są trzy wymiary to będzie to wyglądać tak: [wiggle(x,x)[0],wiggle(x,x)[1],wiggle(x,x)[2]], jak jakaś wartość ma się nie ruszać to zamiast wiggle daj value. Pozdrawiam
 10. Prosta odpowiedź to system cząsteczkowy. Możesz bawić się particlami w ae, czy pluginem particular + wykorzystywać wbudowane efekty typu fractal noise, lub wykorzystywać jakieś gotowe materiały video (np. https://www.videocopilot.net/products/shockwave/) i je łączyć, wkomponować w scenę jak chcesz. No ale jak chciałbyś mieć pełną kontrole nad wszystkim to już wtedy byś musiał się przenieść do systemów cząsteczkowych w 3D : ) typu fumefx, thinking particles, krakatoa, houdini itp. No ale na to potrzeba duuużo więcej czasu by to ogarniać, jak nie masz żadnego doświadczenie w 3d to radze zostać przy ae, no chyba że jesteś zaparty i masz sporo czasu : D Pozdro
 11. Przy grach możesz mieć kłopoty, proponuje wymaskować wszystkie elementy HUD'a, to co jest blisko kamery, nawet rękę z bronią. Zrobić z tego pre-compa i na to nałożyć 3d camera tracker, i dodatkowo w Advenced możesz zaznaczyć "Detailed Analysis".
 12. W widoku z kamery nie widzisz kamery bo przez nią "patrzysz", przecież to chyba logiczne ;P Przełącz się na inny widok, tam gdzie masz napisane "Active Camera", kliknij i włącz np Top, Front czy co innego potrzebujesz, tam będziesz widział ikonkę kamery. Ewentualnie stwórz nulla 3D i podparentuj kamerę do nulla, co zalecam : )
 13. Nie potrzeba photoshopa, w ae tez jest pędzelek.
 14. Jeżeli przyspieszasz realny footage, np. poprzez Time Remapping to możesz użyć efektu "Pixel Motion Blur", tylko ten efekt potrafi długo się liczyć, i nałóż go tylko na moment "przyspieszenia". Przy animacji np skali/pozycji możesz spróbować włączyć po prostu motion blura, lub zaanimować np. efekt CC Radial Blur.
 15. Siemasz Ogarnij sobie co potrafi ten plugin: http://aescripts.com/skybox/ bo wydaje mi się, że właśnie czegoś takiego potrzebujesz.
 16. Efekt "Audio Spectrum", pen toolem rysujesz ścieżkę, i w efekcie wybierasz ją z pozycji "Path".
 17. Jakbym miał wybrać najbardziej przydatny plugin w AE i najbardziej warty kupna, to właśnie byłby to Trapcode Particular : ) można baaardzo dużo z niego wycisnąć i przede wszystkim jest bardzo elastyczny, tzn. zazwyczaj jak się używa pluginu to tworzy on jeden dany efekt, który się wykorzystuje może w kilku projektach, albo nawet w jednym. Natomiast taki plugin jak Particular można wykorzystać na masę różnych sposobów. Jak nie chcesz kupować i chcesz się pobawić systemem cząsteczkowym, to w ae jest plugin "CC Particle World", z którego też można bardzo dużo zrobić, ale jednak ma swoje ograniczenia, i niektóre rzeczy dziwnie działają jak np. sama pozycja punktu, z którego rodzą się particle, żeby podpiąć ją np. do innego layera,nulla etc. trzeba używać expression'ów ponieważ inaczej obliczana jest jego pozycja. Podsumowując, warto : )
 18. Z takimi odzywkami to nie na tym forum, prosiłeś o spis, dostałeś spis RAZEM Z OPISEM wszystkich dostępnych efektów, to nie jest żaden poradnik. Efekt nie oznacza nałożenie czegoś na klip i nagle myślisz ze ci się zrobi to co oglądasz na youtube. Naucz się najpierw podstaw programu, zrozum jak on działa, a wtedy jak czegoś nie będziesz umiał zrobić to może jakoś normalnie razem rozwiążemy problem. Sądząc po Twoim nicku i sposobie odzywek nie dojrzałeś jeszcze na tyle by otrzymać więcej pomocy. Pozdrawiam.
 19. Ale w tamtym linku każdy efekt jest opisany ;d A jak chcesz po polsku i takie proste jak piszesz to: http://motionfreaks.pl/blog/sciaga-z-efektow cos takiego kiedys na motionfreaks ktos wrzucal ale mimo wszystko radze samemu wszystko sobie przejrzeć, a najlepiej kilka razy xD
 20. File --> Dependencies --> Collect Files... Pozwoli ci to zapisać jednym kliknięciem wszystkie pliki źródłowe wraz z projektem do jednego folderu. Dzięki temu nie musisz się martwić, że jakiegoś pliku zapomnisz.
 21. Tak, ja to rozumiem, że każdy odtwarzacz inaczej interpretuje dany kodek. Ale o ile pamiętam, co kiedyś czytałem to chodzi tez o te właśnie ustawienie, nie każdy odtwarzacz interpretuje dany kodek jako pełny zakres kolorów. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale po zmianie tego ustawienia, każdy odtwarzacz u mnie pokazuje taki sam obraz, a przynajmniej bardzo zbliżony. Nie ma takiej różnicy. Mogę to pokazać na moim starym montażu video: (Używam firefoxa, wiec radze tez tak odpalić bo np. bodajże w chrome już jest dobry kolor/kontrast niezależnie od ustawień) Odpalcie sobie sam początek video w firefoxie na ustawieniu domyślnym nvidii, zwróćcie uwagę na kolory, potem zmieńcie ustawienie na "zakres tonalny Pełny" tak jak pisałem wyżej, odświeżcie stronę i odpalcie znowu początek. Jest wyraźna różnica, za pierwszym razem jakby kolory są "wyprane", a za drugim już są ładne/kontrastowe, takie jakie miałem domyślnie podczas montażu w premierce. Tak samo można na ustawieniach domyślnych nvidii odpalić to video obok siebie w firefoxie oraz chrome, widać dużą różnicę. Można porównać różne przeglądarki do różnych odtwarzaczy video, inaczej to interpretują. Natomiast po zmianie tego ustawienia, zawsze wyglądają tak samo. Nie ważne czy inne przeglądarki, czy inne odtwarzacze.
 22. Jeżeli masz sterownik nvidii, to wejdz w ustawienia "Wyreguluj ustawienia kolorów obrazu wideo", daj zaawansowanie i ustaw zakres z "Ograniczonego" na "Pełny". Powinno rozwiązać problem jeśli chodzi o widok na Twoim komputerze, tylko jak komuś wysyłasz to wtedy musisz się liczyć z tym że może widzieć to w tych takich "wyblakłych" kolorach
 23. Cześć wszystkim, chciałem się podzielić z Wami moją ostatnią animacją. Jest to projekt stworzony na uczelnię, gdzie tematem było zrobienie takiego dłużeszego intro do swojego własnego logo. Z góry dzięki za pozytywne komentarze, jak i konstruktywną krytykę. Miłego oglądania : )
 24. W sumie też racja, ten pakiet przecież nie przepada.