marcio99781

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O marcio99781

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Prawy przycisk na solid => Pre Compose (zaznacz opcje leave all the atributes). Na nową kompozycje klikasz 2 razy żeby ją otworzyć i na nią nakładasz obrazek.
 2. 1 i 2. Mrugające drzewa -> sam nie jestem pewien, może spróbuj pozmieniać niektóre ustawienia efektach, którymi usunąłeś stare niebo. 3. Niebo nie porusza się naturalnie bo albo nie jest obiektem 3D, albo użyłeś złego trackingu. Spróbuj użyć Camera Tracker a, a niebo odsunąć daleko od kamery i odpowiednio powiększyć.
 3. Wydaje mi się, że żaden program typowo do modeli 3D nie jest prostszy niż AE. Wszystkie są dość podobne, więc na początek polecam Blendera, bo jest darmowy. Na youtube są poradniki jak zrobić tą wodę (praktycznie we wszystkich programach do 3D)
 4. Dokładnie taką wiewiórkę chyba zrobiono w Adobe Flash. W AE też się da ale efekt będzie nieco inny https://helpx.adobe.com/after-effects/how-to/create-puppet-animation.html?set=after-effects--key-techniques
 5. Możesz spróbować z Newton 2, ale będzie to efekt 2D. Jeśli chcesz, żeby ta woda była w 3D to chyba niestety musisz użyć innego programu. Cinema 4D, 3Ds Max albo Blender.
 6. Filmik z Video Copilot, więc pewnie zrobiony pluginem Twitch.
 7. Ciężko stwierdzić o co Ci chodzi. Może o zwykłą animacje ruchu? Jeśli tak to to powinno pomóc:
 8. Animacja maski. Myślę że może to się przyda:
 9. Odpowienio animowany efekt Bulge.
 10. Powinno pomóc:
 11. Chyba najprościej pluginem Sure Target. Jako go używać; załączam link: http://www.videocopilot.net/presets/sure_target_2/
 12. Sam mam podobny sprzęt, tylko że 12GB RAM. Póki co nie narzekam, wszystko w Afterze renderue mi się całkiem szybko.
 13. Zwróć uwagę na bitrate filmu (szybkość transmisji). Jeśli jest ustawiony na zbyt niski to nawet film w 1080p będzie wyglądał okropnie. Jaki dokładnie powinieneś ustawić ten bitrate zależy od rozdzielczości filmu i ilości kl/s. Na przeróżnych forach są dziesiątki tematów o bitracie (co to jest i jaki ustawić), dlatego nie będę się tu rozpisywał. Szukaj pod hasłem "bitrate filmu full hd".
 14. Nie do końca wiem o co Ci chodzi ale chyba powinieneś szukać pod hasłem "Camera Tracker".
 15. "4. Zapewne jest możliwe stworzenie rysunku w ilsutratorze i wyeksportowanie jej do AE gdzie poszczególne elementy dostałaby śledzeniue ruchu od mocha. Czy to by działało, jeśli tak to jak to zrobić?" Myślę, że to dałoby się zrobić. Ale postać animowana musiałaby być w 2D.