nsmarcin

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O nsmarcin

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Tutaj masz świetny materiał na temat usuwania (minimalizowania) bandingu (pierwszy wynik z google tak btw) http://greyscalegorilla.com/blog/tutorials/how-to-remove-banding-artifacts-in-after-effects/
 2. Myślę, że sprawdzanie każdej funkcji po kolei niewiele Ci da, bo zazwyczaj korzysta się, w zależności od efektu jaki się chce uzyskać, z kilku, kilkunastu ustawień, które są w różnych miejscach i efekt końcowy może znacznie się różnić jak np. dodasz czy odejmiesz jakieś ustawienie. Najlepiej odwiedź stronę Red Giant tam jest pełno tutoriali i jak to mawiają przede wszystkim praktyka. Jeśli chcesz kupić to możesz chwilę poczekać bo oni robią zazwyczaj kilka razy w roku promocje typu 25% taniej na przykład (czasami nawet 40%), tylko, że trwa to jeden czy dwa dni. Ostatnio była w kwietniu więc może w sierpniu czy październiku powtórzą.
 3. ad.1 Heat Distortion to plugin od Video Copilot, na ich stronie są tutoriale jak tego używać, a jest to dość proste. ad.2 Jak chodzi o te delikatne ruchy (np. tam gdzie są ikony) to wiggle na parametrze orientacja, a jeśli chodzi o wjeżdżający obrazek z prawej do lewej to graph editor powinien wystarczyć, jest plugin Ease & Wizz, na aescripts jest opisane jak on działa.
 4. Witam, Po obejrzeniu recenzji na MF postanowiłem pobawić się trochę pluginami HitFilm. Ściągnąłem ze strony producenta, zainstalowałem i tutaj problem. AE zawiesza się na ekranie startowym ( słynne Initializiing MediaCore). Jak usunę pluginy z folderu "Adobe/Common/Plug-ins/7.0/MediaCore" i przeniosę je do folderu "Adobe/AE CC/Support Files/Plug-ins" wtedy program odpala ale nie mogę używać tych wtyczek bo się zawiesza. Jak usunę wtyczki program działa. Próbowałem jako administrator i usuwałem cache ale nic to nie daje. Może ktoś się spotkał z czymś takim. Wersja AE 13.2.
 5. Jak masz możliwość to spróbuj niebieskiego ekranu zamiast zielonego, podobno wtedy łatwiej pracować z blondynkami Może masz zbyt mocno oświetloną scenę i po prostu zielony kolor odbija się w jasnych włosach i stąd taki efekt. Jeśli używasz Keylight to spróbuj pobawić się opcjami Screen Matte (najlepiej wcześniej zmień też widok na Screen Matte).
 6. ApaczoS zaproponował najbardziej eleganckie rozwiązanie i tym kierunkiem powinieneś iść, ale dopasowanie tekstury wymaga jednak trochę wprawy jak chodzi o oświetlenie. Natomiast jak zależy Ci na pozbyciu się tylko puszki i kufla czy co to tam jest to ja bym użył clone stamp tool i miękkim pędzlem usunął te obiekty, chociaż i tak albo śledzenie albo ręczna zmiana pozycji będzie konieczna. Jest czarne tło dookoła więc wyglądałoby to najbardziej realnie, tym bardziej, że dziura też jest niżej. Jak już się uparłeś z tym zaznaczeniem RotoBrush, które już masz to możesz odwrócić zaznaczenie, dostaniesz wtedy plik (warstwę) z przezroczystością w miejscu czarnej dziury (a dokładnie to tego co masz teraz zaznaczone). Możesz pod tą warstwę wstawić jakąś pustą szarą czy białą warstwę. Oczywiście to będzie się miało nijak do profesjonalizmu i będzie się rzucało w oczy (rzekłbym gryzło) ale będzie szybkie a i tak mam wrażenie, że zależy Ci tylko na pozbyciu się dziury. No a jak to ma wyglądać dobrze to tylko śledzenie wchodzi w grę.
 7. Myślę, że niepotrzebnie używałeś Rotobrush. Nie wiem jak duża jest ta dziura ale wydaje mi się, że lepiej byłoby użyć Stamp tool, nich ktoś mnie poprawi jak się mylę. A jeśli chciałbyś wstawić tam kwiaty czy coś innego to po prostu Camera tracker ew. mocha ale nie sądzę aby to wyglądało naturalnie bez dużej ilości pracy.
 8. Najprościej chyba Clone Stamp ale to może być trochę żmudna robota i może trochę potrwać. PS. Ale przede wszystkim radzę zacząć od usunięcia błędu w temacie.
 9. To się nazywa Opacity (czyli nieprzezroczystość) ustawione na mniej niż 100% czyli po prostu pewien stopień przezroczystości. Masz dwie warstwy, jedną z jednym obrazem, drugą z drugim i na jednej z nich zmieniasz parametr opacity (zaznaczasz warstwę i na klawiaturze wciskasz T) na coś poniżej 100%. To są tzw. podstawy podstaw, obejrzyj chociaż najprostszy tutorial.
 10. A otworzyłeś edycję danej warstwy (podwójne kliknięcie na warstwie)?
 11. Witam, Potrzebuję się dowiedzieć jak zrobić efekt z filmiku poniżej (efekt jakby ogryzania ekranu). Czy do takiego efektu wystarczą same maski, czy może jakaś inna technika tutaj była zastosowana? http://www.comedycentral.pl/serialozercy filmik po prawej 3 sekunda i 12 sekunda, razem z tymi jakby okruszkami.
 12. Karta graficzna to nie samochód, jakby była "dojechana" to by nie działała. Ja oczywiście mówię o sprawnej karcie używanej. Zakładam też, że te karty mają po 2GB RAM. A do 1000zł może udałoby Ci się upolować GTX680 z 4GB RAM, co jest sporą zaletą i nad tym bym się zastanowił najbardziej. GTX770 z 4GB RAM są już trochę powyżej tej ceny (ok. 1100zł). Podsumowując, jak masz limit ceny to bierz GTX680 ale z 4GB RAM, jak możesz dołożyć te 150zł to weź nowszą GTX770 4GB, tutaj już ta różnica w cenie jest rozsądna.
 13. GTX680 i GTX770 to w zasadzie (konstrukcyjnie) identyczne karty, ta z serii 7 ma trochę wyższe taktowanie więc teoretycznie powinna być minimalnie szybsza, a różnica 300zł to ponad 40% więcej (lub 30% mniej). GTX680 jest oficjalnie wspierana od wersji CS6, a GTX770 od wersji CC 12.1 (w CS6 potrzebna jest drobna zmiana w jednym z plików).
 14. wiggle na pozycji i rotacji?