BartlomiejOtlowski

Użytkownicy
 • Zawartość

  97
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez BartlomiejOtlowski

 1. Moja nowa animacja nawiązująca do motywu chaosu. Grafiki inspirowane pracami Leonarda da Vinci.
 2. Link nie działa.
 3. Animacja skali, animacji przeźroczystości + Radial Blur
 4. Napisałem kolejny skrypt do Aftera. Tym razem skrypt przeznaczony głównie dla osób robiących konformy i prewki. Dodawaliście kiedyś ręcznie nazwy ujęć w waszym montażu? Teraz już nie trzeba będzie tego robić. Nie trzeba też przestawiać kluczy lub warstw tekstowych jeśli zmieni się montaż. shotName automatycznie wyświetla nazwę warstwy, na której znajduje się w danej chwili indykator czasu. Skrypt wykrywa początki i końce warstw. Mając kompozycję podzieloną na warstwy shotName będzie w stanie sam rozpoznać a następnie wyświetlić nazwę warstwy w oknie podglądu. Nazwy mogą być brane z kompozycji (Layer Name) lub z okna Project (Source Name). Skrypt posiada również funkcję dodawania timecodu i numeru klatek. shotName jest dostępny pod tym linkiem: https://videohive.net/item/shotname/18998052
 5. Brightness na maxa, a później Tint lub Black&White. Co do gazety, to albo drukujesz stronę z klatką z ujęcia i kręcisz kolejne ujęcie lub robisz tracking i wklejasz w gazete.
 6. Card wipe transition
 7. http://www.videocopilot.net/basic/
 8. W oknie Project kliknij prawym na klipie > Interpret Footage > Main i zobacz ustawienia Alphy.
 9. Puppet Tool działa na konkretnych pikselach w kompozycji. Włączając "collapse transformations" uaktywnia się Puppet Tool. Przesuwając kompozycje przesuwasz pikesle, na które ten efekt oddziaływuje. Stąd brzydkie rzeczy na ekranie. Wyjściem jest robienie wszystkiego w większej rozdzielczości. W precompie ustawiasz elementy na np. 200%, odpalasz słoneczkiem interpretowanie pliku jako krzywych, dodajesz puppet toola. Następnie w głównej kompozycji nie włączasz collapse transformations, tylko sklalujesz do 50% prekompozycje i na niej robisz animacje rotacji/pozycji.
 10. Niestety tak się nie używa tego efektu. https://forums.adobe.com/thread/1311448 https://helpx.adobe.com/after-effects/using/animating-puppet-tools.html
 11. To są płatne efekty. https://www.redgiant.com/products/trapcode-particular/ https://www.videocopilot.net/products/opticalflares/ http://revisionfx.com/products/rsmb/ https://www.videocopilot.net/products/twitch/ https://www.genarts.com/shop
 12. Użyj Shape layera, który w parametrze Stroke nie ma ograniczeń. Przycinasz ścieżkę dodając do niego Trim Paths.
 13. Wstaw minus "-" przed expressionem.
 14. Zrób dwie maski. Pół serca lewego i prawego. W efekcie Stroke ustaw "All Masks" i wyłącz Stroke Sequentially.
 15. Czy w Internecie brakuje for do reklamowania leków?
 16. https://pl.wikipedia.org/wiki/Banding_koloru Możesz dodać grain, nie robić idealnej szarości w tle, zmniejszyć feather lub wygooglować inne sposoby na pozbycie się go.
 17. Pusto jest w projekcie, ale w trakcie renderingu, pusta przestrzeń jest zamieniana na bitmape z czarnymi klatkami, czyli masz 29minut czarnych klatek. Proces renderingu i tak upraszcza sobie ten zapis, bo nic się nie dzieje w tym czasie. Nie trzeba obliczać co będzie w następnej klatce, ale 29 minut, to jednak 29 minut, więc swoje ważyć musi.
 18. Pisanie i obrona pracy inżynierskiej o programie, o którym nie ma się za bardzo pojęcia nie jest najlepszym pomysłem. Taka moja rada.
 19. https://helpx.adobe.com/after-effects/atv/cs6-tutorials/exporting-with-the-adobe-media-encoder.html
 20. Popsuł się wykres. Zaznacz te dwie klatki, kliknij prawym myszy i wybierz Keyframe Interpolation i przestaw na Linear.
 21. Cieszy mnie to niezmiernie
 22. Ustaw w opcjach warstwy z podłogą, aby nie przyjmowała światła ze sceny.
 23. Przestaw parametr wycinania maski z "Add" na "None" - klikająć "m" na warstwie.
 24. Zrób nowego Solida. Zrób jakąkolwiek maske na nim Pen Toolem. Skopiuj pozycje z Track Motion i wklej w parametr Path na Solidzie. Następnie dodaj na Solida efekt Stroke i zanimuj parametr End.