Shinpu

Użytkownicy
 • Zawartość

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Shinpu

 1. Załóż sobie jakąś koszulkę z grafiką tak, żeby ustawić na niej tracker pointy (może być to np logo firmy). Jak będziesz miał dane z trackowania to podczep pod nie pudełko. Co prawda pudełko nie będzie naśladować ruchów ręką, ale przynajmniej ruch ciała tudzież brzucha.
 2. Tu masz link do tutoriala jeżeli chodzi o ten efekt z 0:14. A 0:57 to połączenie pluginów Particular i Displcement Map wraz z footage dymu.
 3. Spróbuj wpisać tego typu ekspresję do wartości np Position: loopOut(type = "continue")
 4. Temporal Interpolation dla pierwszej klatki musi być ustawiony na Linear, a drugiej klatki na Bezier. A więc musisz zaznaczyć drugą klatkę kluczową i ustawić jej Easy Ease In. Zrobisz to za pomocą skrótu klawiaturowego Shift + F9. W graph edytorze możesz pobawić się tą krzywą, aby była jeszcze bardziej łagodna. Pierwszą klatkę pozostawiasz bez zmian, bo AE domyślnie wszystkie nowe klatki kluczowe ustawia na Linear, chyba że ustawisz sobie inaczej w opcjach.
 5. Jest to efekt o nazwie "glitch". Mógł zostać wykonany ręcznie w AE za pomocą m.in. Fractal Noise i Dispalcement Map lub mógł zostać wykorzystany "glitch stock footage". Lekką aberrację chromatyczną również widać.
 6. Mój błąd. Nie chodziło o przycisk Constrain Proportions, ale o Collapse Transformation. Zaznaczyłem ten przycisk czerwoną strzałką na poniższym screenie.
 7. Stwórz nową kompozycje np o wymiarach 500 x 500. Włącz Grid i opcje Snap to Grid (zakładka View). Stwórz 9 kółek za pomocą shape layerów. Poustawiaj je zeby były równo i stwórz z tej kompozycji nowa kompozyje. Zmien rozdzieloczosc nowej kompozycji na większą. Dodaj kamerę. Włącz 3D dla tej zagnieżdżonej kompozycji z kółkami, a następnie zduplikuj ją i rotuj kolejne kompozycje aż stworzysz sześcian Korzystaj z narzędzia Unified Camera Tool, aby obracać kamerą, żeby widzieć kostkę z każdej perspektywy. Jak już wyjdzie Ci sześcian, zaznacz wszystkie kompozycje i stwórz z nich nową kompozycje, którą możesz nazwać "Sześcian". Dla tej nowej kompozycji musisz zaznaczyć pole Constrain Proportions.
 8. Aby miec takie napisy jak na samym początku musisz miec je na biało, a tło na czarno (w jednej kompozycji), zeby skorzystac z opcji TrackMatte - Luma Matte. Następnie kompozycje z napisami musisz miec ustawioną powyżej filmu w stosie warstw. Dla filmu ustawiasz opcje Luma Matte. Mam nadzieje ze jasno objasnilem.
 9. Ja bym oczywiście sprobowal ze swiatlem typu Spotlight. W drugiej kolejności sprobowalbym Gradient Ramp z typem Radial Ramp, a nastepnie opcje Track Matte na footage (Luma Matte). Dodaj Glow na warstwe z Gradient Ramp (zmniejsz Glow Threshold, zwiększ Glow Radius, Glow Intensity możesz zwiększyc). Ruszaj Start of Ramp. Coś w ten sposób bym sie bawil
 10. Spróbuj skorzystać z opcji Track Matte
 11. Rozpocząłbym zrobienie efektu tych fal od pluginu Radio Waves i dodałbm Displacement Map.
 12. W takich sytuacjach wykorzystuje sie kontrast, czyli tak jakby kanal luminance. Mozna to wykonac na kilka sposobow. Tak na szybko to proponuje zduplikowac footage, wrzucic na niego efekt Threshold (na ten duplikat) i pobawic sie suwakiem, aby wydobyc elementy o najwiekszym kontrascie, a nastepnie skorzystac z Track Matte (Luma Matte) na footage ponizej (tego duplikatu) Potem dodaj tekst na sam dol w stosie warstw.
 13. A spróbuj zaimportować film jako sekwencje obrazków. Może to pomoże.
 14. Napisz do mnie na pw. Może będę mógł Ci pomóc.
 15. Spróbuj również dodac noise lub fast blur. Mam nadzieję że pomoże.
 16. Tu masz tutorial jak zrobić coś podobnego: http://www.videocopilot.net/tutorials/smoke_trails/
 17. Mogę się tym zająć, obydwoma efektami. Napisz do mnie na priv, bo mam trochę pytań co do tej eksplozji.
 18. Dokładnego łącza do tutoriala Ci nie podam, ale mogę CIę nieco naprowadzić. Wpisz na YT: "3D camera tracker text tutorial".
 19. Polecam moje tutoriale na YT: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrUy3T5ktOnL3FlEU9nr64P4yz-_WfD1k Dopiero się rozpędzam, planuje więcej zrobić
 20. Jeżeli dobrze myślę to chodzi o coś takiego:
 21. Polecam się z tym zapoznać na początek: http://motionscript.com/design-guide/basic-audio.html
 22. Wiem, że to propozycja trochę nie spełniająca twoich kryteriów, ale chciałbym ci polecić moje tutoriale do AE na YT, które od jakiegoś czasu robię. Są szybkie i proste. Chciałbym, żeby komuś się przydały w jakiś spoób, a więc moze tobie kiedyś się przydadzą. Oto link do playlisty na YT: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrUy3T5ktOnL3FlEU9nr64P4yz-_WfD1k BTW Ostatnio zacząłem robić tutoriale głosowe(dokładnie jest ich 3) i takie w przyszłości będą powstawać, natomiast większość jest z napisami.
 23. 1. Tak, dzięki opcji Render. Pierwszej warstwie, na której jest nałożony CC Sphere ustaw opcje Render na Outside. Następnie zduplikuj tę warstwę i opcje Render drugiej warstwy ustaw na Inside. Jeżeli nie wierzysz, bo efeku nie widac jezeli na przyklad z samego solida tworzysz kule, więc na przykład stwórz trzy paski tj. maski na solidzie w odstępach poziomych obok siebie. 2. Tak, dzięki opcji Radius możesz zmniejszyc jedną kulę i ustawić w stosie warstw poniżej tej co ma być na zewnątrz. Znów możesz stworzyć trzy paski tj. maski, aby upewnić się, że druga kula rzeczywiście jest w środku. BTW Odrazu po wrzuceniu efektu CC Sphere na warstwę polecam zwiększyć parametr Ambient w opcjach Shading. Wydaje mi się, że domyślnie jest on zawsze ustawiony za nisko, a tak to wszystko będzie bardziej widoczne. Pamiętaj, że CC Sphere nie tworzy realnego 3D, lecz tylko taką jakby atrapę 3D, więc możlwiości animacji są mocno ograniczone.
 24. Jeżeli chodzi o to w przejściu to skorzystano tutaj zapewne z 2D Planar Trackingu, dzięki temu najłatwiej nałożyć na takie powierzchnie własne filmiki. Jeżeli chodzi o drugi efekt przejścia energii przez bron to skorzystano tu zapewne z efektu Vegas.