Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
cezar3191

Track Motion i rysowanie ścieżki

4 posty w tym temacie

Cześć wszystkim,

Jestem początkującym użytkownikiem tego programu i wybaczcie jeśli gdzieś się przewinęło przez forum, ale mam pilną potrzebę z pracy a spędziłem już kilka dni na próbie samemu rozwiązania mojego problemu. Mianowicie, potrzebuję uzyskać efekt jak ten tutaj (33 sekunda):

Tyle, że nie wiem czy ścieżka jest tworzona ręcznie czy nie, a w moim przypadku jest to istotne bo śledzę ruch końcówki robota, która robi początkowo proste kształty a później bardziej skomplikowane i właśnie dlatego chciałbym aby stworzyć rysowanie trajektorii końcówki robota. Ścieżkę już mam, tylko nie wiem jak ją narysować :) 
Czy ktoś wie jak to zrobić? Pewnie jest to banalne, ale utknąłem na próbie zrobienia efektu Stroke ?

Z góry dzięki wielkie za pomoc! 

0

Zrób nowego Solida. Zrób jakąkolwiek maske na nim Pen Toolem. Skopiuj pozycje z Track Motion i wklej w parametr Path na Solidzie. Następnie dodaj na Solida efekt Stroke i zanimuj parametr End.

0

Cześć, dzięki za odpowiedź. Jeśli możesz, to wyjaśnij proszę bo nie jestem pewien. Przekopiowałem z tracker motion-> attach point i wkleiłem to do solid -> mask -> mask path, ale efekt jest taki, że czerwony kwadrat podąża za końcówką, a po kliknięciu na maskę widać taki efekt: 
http://speedy.sh/ab8kj/3.JPG

0

Przestaw parametr wycinania maski z "Add" na "None" - klikająć "m" na warstwie.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0