Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Marioo

Renderowanie i "sprane/blade kolory" dla quicktime

4 posty w tym temacie

Witam wszystkich,

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu jaki napotkałem. Opis sytuacji:

1. Chciałem wrzucić jakieś animacje na strone shutterstock.

2. Przygotowałem renderingi/obrazy i zapisałem każdą klatkę np w tiff z alfą.

3. Importuję tify jako sekwencję i wszystko jest bdb.

4. Tworzę kompozycję i chcę zapisać,

5 Dodaję do Render Queue i ustawiam wymagane sety : w moim przypadku quicktime i photojpg. Na koniec zapisuję.

W tym momencie pojawia się problem bo w różnych odtwarzaczach pokazują się różne kolory. Np. w VLC kolory robią się blade, a w Media Player Classic już są ok. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać?

Załączam obrazy z wymaganiami z Shutterstoka i printem z AE i VLC po zapisie, gdzie widać, że kolory są "sprane". Może znajdzie się osoba, która też coś wrzuca na Shuttera i miała z tym problem, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

post-21720-0-05988700-1476741797_thumb.jpgpost-21720-0-97644200-1476741797_thumb.jpg

0

Fire dzięki za pomoc!

Mam dwa monitory DELL i dla testu zmieniłem najpierw na jednym (na pełne ustawienia) i faktycznie na jednym pokazał dobrze, Na drugim kolory pozostały sprane. Mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu jak wrzucę filmiki na shutera:). 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam,

0

Tak, tylko pamiętaj, że ty będziesz widział dobrze, ale inna osoba może widzieć te "wyblakłe" kolory. Raczej na to nic się nie poradzi.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0