Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
deviljin84

collapse transformations wyłącza efekty

5 postów w tym temacie

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

Z AE mam do czynienia dopiero od... wczoraj... Muszę w pracy przygotować spot reklamowy... na dzisiaj :D wszystko fajnie itd... mam tylko mały problem który pewnie rozwiążecie w oka mgnieniu :)

mam ludzika na wektorze... oczywiście odpowiednie partie ciała na różnych warstwach itd... wrzucam go na scenę i robię Pre-compose żeby był zgrupowany bo potem całość jeszcze przesuwam po scenie z efektami rozmycia skalowania itd...

jednak animację ludzika robię już wewnątrz pre-compose... wszystko idzie fajnie i pięknie... ręce wyginam puppet pin toolem a usta i oczy skaluję po prostu w pionie...

i teraz jak wychodzę na główna scenę to usta i oczy działają a ręce wygięte efectem pin toola się nie animują...

zauważyłem że animacja działa w momencie gdy wyłączę collapse transformations (to słoneczko) w scenie głównej odpowiadające warstwie pre-compose ludzika...

jednak wektor traci na jakości... 

Czy jest taka możliwość żeby wektor się i animował i był wyraźny? :(

THX za request :)

0

czyli jak dobrze rozumiem pinezka służy do animowania ale pikseli?

to w jaki sposób można animować wektory? :(

nie znam dobrze angielskiego... więc ciężko mi to przetłumaczyć...

mógłby mi ktoś doradzić tak na chłopski rozum w jaki sposób poprawnie używać tego narzędzia labo jakiego powinienem używać zamiast...

0

Puppet Tool działa na konkretnych pikselach w kompozycji. Włączając "collapse transformations" uaktywnia się Puppet Tool. Przesuwając kompozycje przesuwasz pikesle, na które ten efekt oddziaływuje. Stąd brzydkie rzeczy na ekranie. Wyjściem jest robienie wszystkiego w większej rozdzielczości. W precompie ustawiasz elementy na np. 200%, odpalasz słoneczkiem interpretowanie pliku jako krzywych, dodajesz puppet toola. Następnie w głównej kompozycji nie włączasz collapse transformations, tylko sklalujesz do 50% prekompozycje i na niej robisz animacje rotacji/pozycji.

1

Puppet Tool działa na konkretnych pikselach w kompozycji. Włączając "collapse transformations" uaktywnia się Puppet Tool. Przesuwając kompozycje przesuwasz pikesle, na które ten efekt oddziaływuje. Stąd brzydkie rzeczy na ekranie. Wyjściem jest robienie wszystkiego w większej rozdzielczości. W precompie ustawiasz elementy na np. 200%, odpalasz słoneczkiem interpretowanie pliku jako krzywych, dodajesz puppet toola. Następnie w głównej kompozycji nie włączasz collapse transformations, tylko sklalujesz do 50% prekompozycje i na niej robisz animacje rotacji/pozycji.

Rewelacja! Bardzo dziękuję za objaśnienie jak to działa :) w prosty przejrzysty sposób.... wszystko teraz jest jasne :)

Jeszcze raz dziękuję bardzo mi pomogłeś.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0