Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
gregor2507

ASUS Rog strix gl702vm - Wolny rendering

1 post w tym temacie

Witam, 

Jestem tu nie bez powodu :), w związku z czym chciałbym zadać pytanie do was może ktoś doradzi :).

A więc jakiś czas temu zakupiłem laptopa z myślą głównie o edycji video oraz z zapasem mocy obliczeniowej i lepszą specyfikacją tzw. wyższa półka by móc w miarę płynnie pracować.

i tak wybór padł na Asus'a Rog strix gl702vm o specyfikacji:

Intel® Core™ i7-7700HQ Processor 2.8 GHz
NVIDIA GeForce GTX1060 GDDR5 6GB
DDR4 8GB RAM
1TB 7200RPM 2.5' HDD + 128GB M.2 SSD

Jak na razie w pełni zaspokajał moje potrzeby starałem się zagrać w kilka gier na full detalach i byłem pozytywnie zaskoczony płynność, duża ilość FPS-ów, natomiast w momencie kiedy zacząłem się zabierać za Edycję filmów Programy to ADOBE AE oraz Premiere to nie do końca jestem zachwycony, sama edycja w programie dodawanie efektów i zabawa z surówką jest w miarę płynna i nie doskwiera tutaj nic, problem pojawia się podczas exportu renderowania materiału końcowego chodzi tutaj głównie o czas oczekiwania który jest wyjątkowo dłuuuugi.... 

a więc tak wczoraj zabrałem się za rendering wideo o długości surówka pochodziła z Phantoma 3 Adv, 2,7k po obróbce chciałem uzyskać w pierwszym przypadku również                                                  2,7k kodek H264 MPEG-4, 2704 x 1520          długość filmu 5m 30s,                  czas renderowania: godzina 

Następnie spróbowałem 

1080 x 760 kodek H264 MPEG-4,                    długość filmu 5m 30s,                  czas renderowania: 30 min

Co może być nie tak proszę o jakieś sugestie, wiem że powinienem mieć osobny ssd na materiały tempy itd ale chciałbym na obecnie posiadanej specyfikacji uzyskać możliwie jak najlepszy czas renderowania.

Może jakieś złe ustawienia w programie ? kodeki? 

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0