Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
DAFi87

Kupno kamery do 500zł

13 postów w tym temacie

Witam.

Przymierzam się do kupna kamery i prosił bym o radę bardziej doświadczonych użytkowników.

Kamera ma służyć głównie do "zabawy w AF'' oraz do nagrywania filmów krótkometrażowych.

Niestety mam słaby budżet (pięć stów). Proszę o poradę. Na razie przyglądam się takiemu sprzętowi:

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-benq-s ... 50089.html

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-dvc-5- ... 53064.html

http://allegro.pl/kamera-samsung-smx-f3 ... 81360.html

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-vordon ... 33650.html

0

rozejrzyj się może za czymś używanym

0

Kolega Neo dobrze gada - co Ci z takiej kamerki co nagrywa troszkę lepiej niż aparat? Lepiej kupić jakąś dobrą używkę :P

0

A jeszcze lepiej wstrzymaj się trochę i uzbieraj więcej pieniędzy. Sam kupiłem kiedyś tanią kamerę i nie byłem zadowolony. W słabym oświetleniu nie szło nagrywać, bateria trzymała bardzo krótko, mimo, że kupiłem większą to i tak nie byłem zadowolony. Jakość też nie powalała.

Teraz się rozglądam za czymś w miarę tanim z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

0

Pewnie panowie macie rację. Alę nie znam się na sprzęcie i nie wiem co jest dobre a co nie.

Może jakieś modele mi zaproponujecie, albo na jakie parametry zwracać uwagę>?

0

Polecanie kamer w przedziale cenowym 500-3000 pln jest trochę wróżeniem z fusów i nie koniecznie ma sens.

Chcesz się bawić i i eksperymentować to kup jakąkolwiek kamerę w tym przedziale cenowym...

Niestety za takie pieniądze nie możesz liczyć na żadne dobre efekty swojej pracy. Kamery w cenie 500-1000 pln nie odbiegają za bardzo jakością od dobrych kamer w telefonach komórkowch więc lepiej kupić dobry telefon i mieć dwa w jednym.

Cóż z tego że na kamerze jest napisane hd czy full hd skoro to poza przeskalowaną rozdzielczością z dobrą jakością, pełnym próbkowaniem i bezkompresyjnym obrazkiem nie ma absolutnie nic wspólnego.

W związku z tym - wybierz cokolwiek, wymyśl najpierw co chcesz z ta kamerą robić, kup, zacznij robić i może nic zbyt wielkiego Ci z tego nie wyjdzie, ale jeśli poważnie podejdziesz do tej zabawy to po napotkaniu na problemy takie jak jakieś paski(półpola), nierówne piksele, jakieś kodeki, rozszerzenia, pliki które raz przy 1 minutowym filmiku mają 1,5 mb , a raz 15gb.. jeśli zaczniesz szukać odpowiedzi z chęcią i potrzebą pzyswojenia sobie wiedzy na przyszłość to z całą pewnością zakup będziesz mógł uznać za udany.

0

Kamery w cenie 500-1000 pln nie odbiegają za bardzo jakością od dobrych kamer w telefonach komórkowch więc lepiej kupić dobry telefon i mieć dwa w jednym.

Z tym się nie zgodzę. Mam htc desire i nagrywając w "hd" sto razy bardziej wolę obraz ze starej camelio h10 , której nie polecam bo ma wady o których pisałem wyżej- Ale za tą cenę raczej się ich nie uniknie.

BTW: Jakość w htc desire HD (to hd to kolejny model) też jest gorsza, szczególnie gdy "kamera" jes w ruchu.

Na kamerkę jak się ma tak około 3,5 tys. to już można być pewnym, że się kupi coś dobrego :D Od tej kwoty mogę coś polecić. Do 500 wszystkie podobne są, czyli słabe.

0

Jak się ma 3,5k to już lepiej kupić sobie na przykład Canona 550d. A co do kamer do 500zł, to wszystkie są nędzne i nie warto marnować kasy.

0

za 3,5 tysia to ja bym celował w lustrzankę canona z obiektywami, niżeli jakąś kamerkę :)

edit.

aj, uprzedziłeś mnie :P

0

Jesli chcesz uzyskac zadowalajacy efekt za cene w granicach 500 zl, to mam dobra wiadomosc - Sony HX5V. Kupilem ten aparat niecaly rok temu wlasnie z mysla o filmowaniu i nie zawiodlem sie. Poza tym opinie i filmy na YT mowia same za siebie. Jakoscia obrazu bije na glowe kamery z polki cenowej 2000zl. Z reszta sam sprawdz :) Obecnie niestety kosztuje 900zl, ale wlasnie sie sklada ze sprzedaje swoj, z powodu upgrade'u do lustrzanki. Stan jest idealny i jeszcze na gwarze ponad pol roku. Jesli bylbys zainteresowany, po wiecej info i zdjecia zapraszam na maila: x.montages@gmail.com

Pozdrawiam.

0

Kupuj toshiba h20

lub jesli masz 2 kafle to sony nex lub polecany przez wszystkich canon 550d
0

film który dodałem był kręcony toshiba h20 niezła jakość za małe pieniądze przy dobrym oświetleniu

0

Wasze wszystkie odpowiedzi dały mi dużo do myślenia, na pewno zaowocuję to w przyszłość gdy będę wybierał bardziej profesjonalny sprzęt. Jednak teraz chcę kupić coś na start.

Więc stanąłem przed ostatecznym wyborem (który różni się od część opinii). I wybór wygląda następująco:

Praktica DVC 14.1 HDMI lub Praktica DVC 10.4 HDMI

W prawdzie obie kamerki przekraczają budżet przyjęty w temacie, ale to dzięki Wam postanowiłem zakupić coś droższego, niestety już więcej kasy nie wykrzesze to jest maximum, a nie chce więcej zwlekać - na pewno jest to lepsze niż aparat/camera w tel. Avila.

I moja prośba, proszę o teraz o poradzenie który z w/w sprzętów zakupić.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0