Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
hammer747

After Effects - Drobna Sugestia

12 postów w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczów i administrację, ponieważ to głównie do Was kieruję ten temat.

Zagadnienie jest proste, ale w celu uniknięcia jakichkolwiek błędnych interpretacji, muszę bardziej rozwinąć temat.

Wystarczy krótka analiza, aby zauważyć, że mimo regulaminu strony oraz subtelnie wyeksponowanej opcji "WYSZUKAJ" regularnie dają znać o sobie użytkownicy, którzy nie wiedzą, że tematy, które poruszają już były i to czasem nawet kilkakrotnie.

W tym celu moja sugestia dotyczy umieszczenia komunikatu na stronie, przy uruchamianiu strony, przy logowaniu, który dawałby do zrozumienia, że najpierw warto poszukać itp. ...nie wiem jak to by miało wyglądać od strony technicznej, to nie moja broszka, ale idea jest taka, że dzięki temu możemy uniknąć w przyszłości zbędnego poirytowania.

Nie wiem też jaka jest polityka strony, czy mój post nie wyląduje w koszu, ale chciałem to tylko zakomunikować, i tak ze wszystkich forów na jakich byłem tu jest największa kultura.

Jeśli nic się nie zmieni, trudno :)

To w sumie dla tych, którzy mają dosyć pisania odpowiedzi w stylu: "ale to już było..!"

Pozdrawiam

Hammer

0

Dodał bym do tego, że stali urzytkownicy, którzy czesto się udzielają powinni miec to wyłączone - urzytkownicy ktorzy sa znani ;)

0

Trza ogarnąć Aftereffects.pl!

0

Nie oszukujmy się - to nic nie da. Leniwości komunikatami nie zwalczysz, a szkoda.

0

Dajcie spokój z tym "to nic nie da". Każda propozycja tym się kończy. Dla odmiany można by którąś wprowadzić w życie i faktycznie zobaczyć czy nic nie da.

0

Jasne, można przy każdym logowaniu do strony wrzucić napis "Jeżeli szukasz pomocy najpierw użyj funkcji wyszukaj" i "fitnąć to do compa" ale jedyną reakcją nowicjuszy na to będzie kliknięcie pomiń, pewnie nawet nie czytając całości. Jasne, można wprowadzić to w życie, ale prawda jest taka, że ludzie są po prostu za leniwi - łatwiej jest napisać nowy temat niż przebijać się przez bagno tematów z wyszukiwarki.

0

...widzę, że ta sprawa wraca jak boomerang. I dobrze. Może coś się ruszy, ale nie wiem czy pamiętacie chłopaki banicję tego kolesia pod koniec zeszłego roku?...zapomniałem ksywy...zresztą miał ich kilka :) tak czy inaczej, to był głos ludu, zorganizowany, przemyślany, całą akcję popchnął chyba Damian3k - przepraszam chłopie :) ale tak pamiętam, więc konkretnie panowie. W sprawie opcji "WYSZUKAJ" już nie chcę o tym pisać, bo wyjdę na upierdliwca, mój post był zaj***ście czytelny i jasny, wtedy nikt się nie wstawił..no prócz Tomasza.., więc czemu mieliby teraz...czołem :)

0

Nie ma za co przepraszać :) Zgadza się, zacząłem, tylko to, dałem propozycję. Miejmy nadzieję ze się nie przyda 2 raz banicja ludu.

Jak wielki guzik by nie był, ile komunikatów na które użytkownik musiałby kliknąć OK nawet nie czytając nic nie da.

StartupIdeaIdea.gif

Moim zdaniem wystarczy zrobić FAQ obszerne ze słowami często używanymi (tagami) aby każdy mógł odnaleźć to czego szuka w nim wciskając ctrl+f i wyszukując frazę o którą chciał zapytać. Trzeba by przewidzieć słowa typu particle, cząsteczki ale też kropki, gwiazdki, kulki , kurz czy czego sobie nowy nie wymyśli, małą , ciemną czcionką je dać pod odpowiedzią aby nie przeszkadzały w odbiorze. Do tego instrukcja wyszukiwania tym skrótem.

I najważniejsze, po pojawieniu sie tematu dublowanego, przenosić do śmietnika, w edycji kolorem dać uzasadnienie i link do faq , ewentualnie w nowym poście (można by to jakoś zautomatyzować-odpisywanie przez bota po wskazaniu tematu?) . Oraz blokować temat, aby taki user nie gadał sobie w śmietniku. Do tego Warn, a po założeniu 2 raz tematu z dopiskiem "pytam 2 raz może teraz nie trafi do kosza" ban na 3 dni, z uzasadnieniem typu "dostałeś warna, odraz link co robić po zdublowaniu tematu, poczytaj regulamin i wróć za 3 dni, pozdrawiamy, ekipa".

To powinno działać :) A nie migający wielki guzik i tysiąc okienek z guzikiem ok do bezmyślnego wciśnięcia.

0

No to teraz wypadałoby, żeby ktoś się zabrał za FAQ, a reszta forumowiczów będzie wspomagać i "uzupełniać". I wtedy można gdzieś upchać "Masz problem? Przed założeniem tematu przeczytaj: FAQ". :)

0

No to teraz wypadałoby, żeby ktoś się zabrał za FAQ, a reszta forumowiczów będzie wspomagać i "uzupełniać".

W praktyce, wygląda to następująco:

Nowy FAQ powstał 7 stycznia 2011 z adnotacją o możliwości dodawania własnych wpisów. Od tamtej pory(rok), ani ja, ani Emeil, ani Neo, nie dostaliśmy żadnego maila od jakiegokolwiek użytkownika. FAQ jest propagowany w działach jako wątek "przyklejony", efekt? Otóż to.

W zeszłym roku zmiany były, miało być ich więcej, nie przeszły. Coś to dało? Absolutnie nic. Dlaczego? Nikomu się nie chce czytać Faqów, regulaminów, korzystać z wyszukiwarki, prościej, łatwiej i niekiedy szybciej jest po prostu zapytać. Czy ktoś zwraca uwagę z pytających, czy jest w ogóle świadom tego, że dane pytanie jest zadawane po raz setny? Nie. Gdyby był, nie pytałby.

Myślicie, że na Max3d jest inaczej? otóż pod tym względem nie jest. Tematy są usuwane, przenoszone, tak było jest i będzie.

Wprowadzenie nowego FAQ nie da absolutnie nic. FAQ jest( viewtopic.php?f=1&t=5137 ), chcecie coś dodać, zapraszamy.

0

Chodzi o tagi, ale nie to jest najważniejsze w tym co napisałem tylko blokada tematów w koszu z warnem i linkiem da FAQ. To by zmusiło do czytania go. Może ... Bo to tylko teoria , propozycja, moim zdaniem lepsza niż wyskakujace okienka po logowaniu.

0

I najważniejsze, po pojawieniu sie tematu dublowanego, przenosić do śmietnika, w edycji kolorem dać uzasadnienie i link do faq , ewentualnie w nowym poście (można by to jakoś zautomatyzować-odpisywanie przez bota po wskazaniu tematu?) . Oraz blokować temat, aby taki user nie gadał sobie w śmietniku. Do tego Warn, a po założeniu 2 raz tematu z dopiskiem "pytam 2 raz może teraz nie trafi do kosza" ban na 3 dni, z uzasadnieniem typu "dostałeś warna, odraz link co robić po zdublowaniu tematu, poczytaj regulamin i wróć za 3 dni, pozdrawiamy, ekipa". ...........

0

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0