Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Valoos

Linki Youtube'owe

2 posty w tym temacie

"(...)

Jeżeli film trwa np. 47 minut - jak w tym wypadku, a chcemy aby ktoś obejrzał go dopiero od np. 30 minuty i 15 sekundy, to wystarczy dodać do adresu #t=30m15s, lub odpowiednio do schematu #t=XXmYYs - gdzie XX oznacza liczbę minut a YY sekund.

(...)"

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W marcu pisaliśmy o tym jak włączyć na YouTube wyświetlanie filmów w podwyższonej rozdzielczości wynoszącej 480 x 360 pikseli. Teraz pojawiła się możliwość uzyskania rozdzielczości 720 x 1280.

Podobnie jak wówczas zmianę rozdzielczości można wykonać dodając odpowiedni parametr do adresu filmu. Poprzednio było to fmt=18, teraz fmt=22. Ponieważ w linku już jest jeden parametr jakim jest sam identyfikator filmu, dodatkowy parametr zgodnie z zasadami tworzenia URLi dołączamy za pomocą operatora &. W praktyce więc do linku trzeba dodać &fmt=22. Różnicę można zaobserwować na przykładzie popularnego filmu Where the Hell is Matt? oglądanego w rozdzielczości podstawowej i wysokiej. Oczywiście oglądanie filmu w wysokiej rozdzielczości największy sens ma w trybie pełnoekranowym, a nie w okienku. Pamiętać też należy, że tryb wysokiej rozdzielczości jest dostępny tylko dla filmów, które w tej rozdzielczości zostały wysłane na YouTube.

Źródło: My Digital Life

[ Dodano: 2009-02-03, 15:32 ]

Ostatnio zaistniała u mnie potrzeba wynalezienia sposobu na ściąganie filmów HD z YT. Problem w tym, że VDownloader (chyba najbardziej popularna aplikacja to ściągania z różnych serwisów) sam w sobie jest w stanie pobrać jedynie klip w rozdzielczości małego okna, nawet po kliknięciu "oglądaj w wysokiej roz...".

Okazuje się, że podobnie jak w linkach, umieszczanych na innych stronach, wystarczy dodać na koniec adresu url frazę "&fmt=22" (patrz post wyżej) i już leci duuuży klip w fajnej rozdziałce. Niby w VDownloader istnieje możliwość pobrania pliku źródłowego (jeśli ktoś wrzucił Xvid HD, to takie coś się ściągnąć powinno), ale nie zawsze działa. Więc dzielę się tym prostym sposobem, może się komuś przyda.

Na YT w tej chwili jest cała masa perełek w HD, wystarczy do szukanej frazy dodać magiczne 2 litery.

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0