Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
corass

maska miedzy 2 punktami

6 postów w tym temacie

Elo,

mam 2 nulle pomiędzy którymi chciałbym rozciągnąć maskę, jakiś pomysł na expressiona?:)

mam skrypty i reczne sposoby na rozwiązanie tego problemu ale są one mało elastyczne przy ew. modyfikacjach ponieważ tworzą one klatki a mi zależy na expression.

będę wdzięczny za helpa:)

0

Maski nie rozciągniesz expressionem, możesz to zrobić jedynie na parametrach np. skali jakiejś warstwy która będzie alpha matte z maską dla innej :)

0

na pewno sie da tak zrobić, ale z expressionów to jestem noga.

trzeba wziasc vertexa[1] maski podpiac ja pod nulla, potem vertex[2] maski podpiac ja pod nulla - tak mi sie wydaje. maska rozciagnieta miedzy 2 punktami ma pozycje poczatku z pierwszego nulla, konca z drugiego i chulać powinno. Ale jak to napisać?

0

sprawdziłem oba skrypty oczywiście przed zadaniem powyższego pytania:)

2gi nie chce mi zadziałać za bardzo - właściwie to w ogóle,

pierwszego obejrzałem pobierzenie tutorial i tez nic dla mnie,

znalazłem skrypt http://www.fxfx.org/index.php/2011/03/2 ... r-effects/, który działa, ale dalej to nie jest automat. Muszę przy każdej zmianie położenia powtarzać proces tworzenia maski. Gdy ma się tych nulli trochę wiecej to zaczyna być kłopot:)

Dalej czekam na kogoś z większą wiedzą praktyczną co by miał w posiadaniu taki skrypt/expressiona:)

0

Właśnie znalazłem:http://www.crgreen.com/aescripts/, jeszcze nie testowałem ale z opisu wynika że jest to to czego szukałeś.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0