Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
DPstudio

Jaka kamerka do 1400?

13 postów w tym temacie

Chciałbym kupić jakąś kamerkę w cenie do 1400zł. Wiem że to niezbyt wiele ale nie stać mnie na droższą. Jak tąd musiałem się męczyć z obrabianiem video nagranym przez toshibe camileo h20... Czas wymienić ją na lepszy model i tu moje pytanie, jaki w cenie do 1400zł?

Ważna jest ostrość nagrywania, stabilizacja, dobre nagrywanie w słabym oświetleniu, oraz nagrywanie wielu klatek na sekunde.

Zastanawiam się nad panasonic hc-500 ale nie wiem, czy przypadkiem nie odłozyć jeszcze z 300zł na HC-V700, albo na coś podobneg. Co polecanie?

0

Canona 600D - odłóż jeszcze z 1200zł i będziesz miał świetny sprzęt.

0

niestety nie stać mnie na taki sprzęt. Do 1700-1800 jakoś uzbieram

0

Jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem. Przeczytałem naprawdę dużo recenzji i testów i w tej cenie mogę polecić ci tylko jeden model: Panasonic HC-V500

Sam chciałem kupić taką kamerkę, ale kolega namówił mnie na GH2. Poszedłem do pracy, zwiększyłem swój budżet i nie żałuję! Wracając do podanego przeze mnie modelu. Pech, a może i szczęście chciało, że kilka tygodni później wygrałem wymarzoną wcześniej kamerę z konkursów filmowych. Także teraz mam i aparat, i kamerę. Ze względu na to, że aparat w zupełności mi wystarczy mam tę kamerę na sprzedaż. Poniżej podaję link: http://allegro.pl/kamera-panasonic-hc-v ... 24195.html

0

Właściwie to chciałem kupić tą V500 ale na innym forum mi ją odradzali i mówili zebym dołozył przynajmniej do V700 która oferuje większą ostrośc i ogólnie jest lepsza. Dlatego chyba zdecyduję się na tą V700 i wezmę ją na raty.

0

V700 nie znam. Wtedy szukałem modelu do 1,5k.

Skoro kupujesz na raty to rozważ zakup aparatu. Daje naprawdę ogromne możliwości.

0

Moim zdaniem najlepsze kamery to obecnie JVC, więc osobiście polecałbym Ci np. model GZ-VX715, ewentualnie GZ-EX210, jeśli chciałbyś coś tańszego. Można się oczywiście przyczepić w tych kamerach do stabilizacji obrazu, ale za te pieniądze nie ma co oczekiwać doskonałego sprzętu. Jeśli chcesz coś naprawdę dobrego, to radzę Ci się wstrzymać i odłożyć jeszcze trochę kasy.

0

Podpiąłbym się trochę pod ten temat, bo też poszukuje kamerki w tych okolicach cenowych. Moje pytanie jest czy V700 jest o tyle lepsze, że opłaca się na nią wydawać więcej kasy? A co z lustrzanką? Canon 600 D z obiektywem 15-55mm to wydatek z 2,2 k zł, czy opłaca się dokładać to 800 zł na lustrzanką z tym podstawowym obiektywem niż kupować takie kamerki? Na allegro wychwyciłem ostatnio kamerkę Praktica DVC 10.4. Dość tania i możliwością manualnego focusu + 50 klatek w 720p + parę fajnych opcji między innymi nagrywanie z zmniejszoną ilości klatek do nagrywania długich, przyspieszonych sekwencji. I ostatnie moje pytanie, czy do tych małych kamer da się przyczepić różne dodatki, typu mikrofon, lampa?

0

Inna plastyka obrazu i wymienna optyka przemawia za Canon'em.

0

Minus w kamerkach jest taki że nijak tego nie idzie upgradować, kupisz i koniec. Z lustrzanką możesz pokombinować z obiektywami. Nie trzeba od razu sięgać po te z górnej półki, tańsze opcje też można znaleźć. Od biedy nawet kitowy 17-55 daje rade. 600D z kitem to wydatek 2000 PLN...

Ostatnio nawet byłem na weselu gdzie gość dwoma lustrzankami obleciał cały obrządek i efekt taki że nie ma co porównywać do tradycyjnej kamerki...

0

GoPro ? Zależy co ty chcesz tym kręcić, wesela tym nie obskoczysz raczej, chyba że podepniesz panu młodemu pod krawat i będziesz miał wesele z widoku FPP :P

Napisz lepiej co chcesz tą kamerką kręcić.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0