Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
smerda14

Buduje kompa i...?

5 postów w tym temacie

Mam na wydanie plus minus 2800zl bez zasilacza , dysku i obudowy. Na pierwszy ostrzał idzie płyta głowna i tu mam problem... Myślałem nad ASROCK z77extreme 4, asus p8277-m pro, gigabyte Ga-277x-d3h. TRudno mi się zdecydować tak samo jest z prockiem, który lepszy i7 3970K czy i5 3570k czy jes aż tak duża różnica( słyszałe, żę i5 lepiej się podkręća nie wiem bo nie mam :D) Trzeci problem ramy... wiekszości zestawów widziałem kingstony hyper X DDr 3 1600mhz. są dobre ale czy nie warto brać z większą szybkością (słyszałem że są nie stabilne... I znowu nie wiem bo nie mam, a od tego czasu trochęmogło się zmienić)

No i oczywiście karta graficzna czy duża jest różnica w obróbce video (głownie af i premierka cs6) w kartacie gtx660 czy warto dać i dołożyć do 670 Ale nie wiem czy mi starczy:( No i zasilacz jaki wziąść by ewentualnie można coś by skrobnąć ^^ podkręcić :D Wiatraczk to ja będę miał dodatkowe :D Na początku chce kupić 8 gb ram by pożniej dodać jeszcze 8gb wkrótce, ale narazie najważniejsze parametry zmontować. I jakiś mały dysk SSD. Więc tych rzeczy jestem świadomy. Z góry dzięki za dyskusje. I nie odsyłajcie mnie do wyszukaj albo czegos tam, bo już sobie przeglądałem. Mniej więcej wiem co chce kupić teraz tylko drobne uwagi:)

0

PIerwsza i podstawowa zasada, podkręcają tylko gimbusy i 30 letnie prawiczki żeby się chwalić punktami w jakimś tam 3d smarku, sprzętu do pracy się nie podkręca.

Ram nie ma żadnego znaczenia, byle jaki 1600 wystarczy, byle było go dużo.

Aplikacje Adobe korzystają z CUDA, ale wątpię żeby była różnica w wydajności pomiędzy tymi kartami, no chyba że ma to być sprzęt do gierczenia głównie...

0

PIerwsza i podstawowa zasada, podkręcają tylko gimbusy i 30 letnie prawiczki żeby się chwalić punktami w jakimś tam 3d smarku, sprzętu do pracy się nie podkręca.

Ram nie ma żadnego znaczenia, byle jaki 1600 wystarczy, byle było go dużo.

Aplikacje Adobe korzystają z CUDA, ale wątpię żeby była różnica w wydajności pomiędzy tymi kartami, no chyba że ma to być sprzęt do gierczenia głównie...

Właśnie myślałem by odpalić go normalnie i zobaczyć sobie radzi z obróbko jakby mu zabrakło mocy to bym go podkręcił. On ma służyć tylko pod prace. Gry to ja mam na  konsoli:) Nie wiem jak idzie obróbka pod takim sprzętem, ale wiem, że moja 2 rdzeniówka pada :) A co do tych kart to się zastanawiają  bo niby 70 ma więcej o 250 cuda okolo ale czy to coś da ? Czy odczuje taka dużą różnice. Nie chodzi mi tu o jakieś plus minus 10 sek renderingu bez przesady:) Aż tak mi się nie spieszy byle był po prosto podgląd bez podcinki i sobie radził z klipkami:)

0

Za sam i7 3970k wydasz więcej niż zakładany budżet :) A najlepsze jest to że nie było jeszcze premiery tego procesora  :mrgreen:

0

Za sam i7 3970k wydasz więcej niż zakładany budżet :) A najlepsze jest to że nie było jeszcze premiery tego procesora  :mrgreen:

Miało być i7 3770k 4x3,5 turbo 3.9 sorki:)

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0