Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
ACTE

Nakładanie dźwięków - trzaski

9 postów w tym temacie

Witam.

Mam pewien problem z dźwiękiem a AEE. Jeśli chcę zrobić przejście między dwoma dźwiękami, albo na sciszony podkład muzyczny wrzucić klip z własnym dźwiękiem (np. jakaś wypowiedź), uzyskuję nieprzyjemne trzaski. Zdaję sobie sprawę, że pewnie wynika to z nakładania się obu ścieżek i takie sklejki wypadają poza skalę. Tylko nie mam pojęcia jak to zredukować.

Pozdrawiam

0

1. Czy to na pewno wav?

2. Czy dźwięki ściszasz i podgłaśniasz od -48 do 0, czy po prostu ucinasz?

3. Jeśli trzaski masz na całości, to polecam wziąć sobie obydwie ścieżki, wrzucić do programu audio (np. Adobe Soundbooth) i sztucznie zmasteringować pierwszym lepszym presetem

4. Możesz też wrzucić je do Audacity, skleić, wybrać z efektów zwyczajną Normalizację i High Pass Filter na niewielkiej czułości

5. Twoje problemy mogą się same rozwiązać, jeśli po prostu ściszysz jedną ze ścieżek

0

1. Czy to na pewno wav?

Jak to interpretować? Tzn. powinien być wav zamiast mp3, czy co?

2. Czy dźwięki ściszasz i podgłaśniasz od -48 do 0, czy po prostu ucinasz?

? :> Jeśli chcę ściszyć/podgłośnić, to używam suwaka w odpowiednim zakresie, a jeśli chcę uciąć ścieżkę, to ją ucinam.

3. Jeśli trzaski masz na całości, to polecam wziąć sobie obydwie ścieżki, wrzucić do programu audio (np. Adobe Soundbooth) i sztucznie zmasteringować pierwszym lepszym presetem

Tylko to wiąże się z rozdzielaniem dźwięku od obrazu, a potem łączeniem tego pierwszego na stałe z podkładem. Wtedy każde przesunięcie klipu, to problem z dźwiękiem, a chyba każdy wie, że to, co się wydaje wersją ostateczną, rzadko nią jest ;)

4. Możesz też wrzucić je do Audacity, skleić, wybrać z efektów zwyczajną Normalizację i High Pass Filter na niewielkiej czułości

Tym się chyba też bawiłem. Nie pamiętam efektów ;)

5. Twoje problemy mogą się same rozwiązać, jeśli po prostu ściszysz jedną ze ścieżek

To nie zawsze działa, bo czasem podkładu nie powinno się sciszać, a chce się tylko dorzucić jednorazowy dźwięk z klipu, który wręcz trzeba podgłosić. Niemniej z tego co pamietam to też się raczej słabo sprawdzało, nawet na obu ścieżkach sciszonych o połowę.

Dzięki za odp.

Pozdrawiam

0

1. Tak, powinien być wav minimum 48 000

2. Bardzo możliwe, że trzaski będą pojawiać się przy ostro ciętych dźwiękach; bo spróbuj powiedzieć "sz", ucinając w 1/7 - takie mocne cięcie jest sztuczne - cyfrowe, dlatego programy audio, w takich przypadkach, automatycznie wstawiają fade in, fade out.

Jeśli twój dźwięk chcesz uciąć w samym AE, to ustawiaj klatkę kluczową z 0 db na 4 klatki przed końcem i -48 w ostatniej

3. Przecież możesz pracować elastycznie - renderować tylko audio - dla masteringu; poprawiony plik wrzucasz znowu do projektu i render końcowy :)

4. Może warto sobie przypomnieć

5. Kluczem nie zawsze jest to, co wiesz, że istnieje w projekcie, ale sam zmysł słuchu i możliwości jego oszukania - kiedy np. loopujesz jakiś dźwięk, ucho się przyzwyczaja i możesz go stopniować ściszać; kiedy wchodzi nowy dźwięk - wyciszasz na moment resztę, bo ucho tę resztę już zna - itp. itd.

0

Dzięki za wskazówki :)

0

Muzyką od dłuższego czasu już się zajmuję i powiem wam, że medium jest niezwykłym, a do przedziwnych wniosków czasem dojść można - opowiedziałbym Wam historię hitlerowskiego laboratorium, które pracowało nad "częstotliwością śmierci", ale nie wiem czy chce mi się zakładać nowy wątek :)

pzdr. Valoos

0

dawaj do rozmówek...

0

A skąd brać audio do animacji, żeby wgrać podczas tworzenia intro?

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0