Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
deha21

Backup pliku

10 postów w tym temacie

Witam,

Gdy robiłem projekt zwiesił mi się AE i kazał zapisać kopię zapasową pliku. To zapisałem... Problem w tym, że teraz tego pliku nie da się odczytać bo jak otwieram to pisze: "Missing data in file ( 33 :: 4 )

I nic się nie da zrobić :/ Moja 3 godzinna praca poszła... daleko. Można jakoś odzyskać ten plik? Może AE zapisuje gdzieś u siebie kopie plików co jakiś czas?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Pozdrawiam

0

W Katalogu gdzie stworzyłes projekt powinien być katalog Adobe After Effects Auto-Save - tam szukaj.

0

Nie ma takiego folderu tam :(

0

nie masz teg folderu ponieważ nie powiedziałeś AE żeby to robił.

Aby to zrobic odpalasz AE klikasz edit/preferences/auto save/ i tam zaznaczasz co ile ma ci tworzyć kopię zapasową i ile kopi ma tworzyć. Dopiero wtedy będziesz miał folder AAE auto save w folderze projektu.

0

Spróbuj jakimś programem do odzyskiwania, np. EasyRecovery. Mój brat też miał taki problem i udało mu się odzyskać projekt.

0

Ok ustawiłem już opcje w AE. Próbowałem EasyRecovery ale nie wiem jak odzyskac ten plik... są opcje ale raczej nie od tego. Wie ktoś jak to zrobic?

0

heh... ciężka sprawa ale nie beznadziejna.

Więc rzeczy których możesz spróbować to:

1. Spróbuj importować plik projektu zamiast go otwierać

2. przenieś plik projektu na inny dysk ( partycję)

3. zanim zaimportujesz pllik projektu ( lub zanim otworzysz) wciśnij klawisz Shift i trzymając go otwórz kompozycje - Powoduje to że projekt zostaje zaimportowany ale żadna kompozycja nie jest otwierana. W ten sposób sprawdzisz w której kompozycji się coś pokopało, a taki błąd najczęściej wychodzi przy używaniu dodatkowych pluginów.

a) A na przyszłość aktywuj Auto save o którym wspomminałem w poprzednim poście

B) Staraj się zapisywać pracę kombinacją klawiszy Ctrl-Alt-Shift-S spowoduje to że za każdym razem praca zostanie zapisana w nowym pliku projektu z kolejnym numerem.

Poza względami bezpieczeństwa to taki sposób zapisywania ułatwia pracę przy bardzij skomplikowanych projektach.

0

Easy Recovery nic nie odzyskasz, bo przecież nie nastąpił ani format, ani awaria, ani nawet w koszu plik nie został umieszczony (najprawdopodobniej). Jak mi wywala AE, to zazwyczaj wyskakuje komunikat, że mam tylko jedną możliwość zapisania projektu i nie daj boże pod tą samą nazwą. Jeśli miałeś to samo i cały czas klikałeś OK, to raczej nic nie odzyskasz.

0

splasz, niestety nie pomogło :( Tzn. importuje mi się tylko wav z mojego projektu a reszte nie. No cóż, będę musiał od nowa zrobić :/

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0