Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Odi

Synchronizacja slidera z warstwą w pre-compie która ma time-remap

3 posty w tym temacie

Witam, szukam pomocy przy pewnym problemie. Google od 2 dni nic mi ciekawego nie mówi, to pomyślałem, że może tutaj znajdę kogoś kto mi pomoże :)

Mam kompozycję "ANIMACJA" a w niej pre-compa "ZOMBIE" z postacią. W pre-compie mam potworzone różne ruchy postaci (spacer, skok, itp), oznaczone markerami. W kompozycji "ANIMACJA" na warstwie "ZOMBIE" są markery odpowiednie do tych ruchów wewnątrz, jest time-remap i wyrażenie które sprawdza jaki jest aktualnie marker na warstwie i odgrywa fragment animacji oznaczonej markerem o tej samej nazwie w jej wnętrzu.

Jeżeli napisałem niezrozumiale to podaję link do tutoriala: http://www.motionscript.com/design-guide/marker-sync.html

W pre-compie "ZOMBIE" jedną z warstw jest kolejny pre-comp "OCZY" a w nim kilka ich pozycji. Warstwa oczy też ma time-remap którym chcę operować za pomocą slidera z głównej kompozycji "ANIMACJA". Niestety się to nie synchronizuje bo "OCZY" znajduje się wewnątrz "ZOMBIE" które to już ma time-remap.

Efekt jest taki, że np w 5 sekundzie głównej kompozycji "ANIMACJA" ustawiam slider odpowiedzialny za time-remap warsty "OCZY" na wartość 2. Jednak przez pierwsze 6s kompozycji jest odgrywane zapętlone pierwsze 2s pre-compa "ZOMBIE". I efektu nie ma. Dopiero gdy w pre-compie "ZOMBIE" zostanie odtworzona 5s to przyjmie wartość ze slidera. Jednak w warstwie "ANIMACJA" ta 5s jest użyta dopiero w 15s...

Najlepiej by było gdyby "OCZY" sprawdzał, która jest obecnie odtwarzana klatka w głównej kompozycji "ANIMACJA" i znając ten czas pobierał wartość slidera w tym konkretnym czasie.

Innym pomysłem byłoby wyciągnąć "OCZY" do głównej kompozycji i zparentować z tułowiem który się znajduje w "ZOMBIE".

W każdym razie nic z tych rzeczy mi się nie udało... Czy jest ktoś kto może mi z tym pomóc?

0

moze zacznij od tego zeby ponownie przeniesc zawartosc pre-compó-w do glownej kompozycji,bedzie ci latwiej odnalezc sie w czasie....

0

Chyba mnie nie zrozumiałeś..

Chodzi o to by główną kompozycją sterować time-remap pre-compa "ZOMBIE" oraz time-remap pre-compa "OCZY" który jest wewnątrz "ZOMBIE".

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0