Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
403

pomoc oferowana ;)

15 postów w tym temacie

W razie czego w tym temacie służę pomocą ;)

0

W takim razie chętnie skorzystam :)

Jako, że jest to mój pierwszy post - dzień dobry wszystkim.

Na forum zarejestrowałam się w poszukiwaniu rozwiązań, nowych inspiracji i ogolnie z potrzeby i chęci poznawania AE, bo jakos tak dziwnie sie stało, ze zaczynam się go uczyć :)

Jestem na etapie poznawania programu i robienia bardzo prostych rzeczy. Wiec jakiekolwiek wynikające przy pracy problemy są dla mnie monstrualne, choc pewnie dla większości z Was smieszne :D

Nie wiem czy dobrze umieściłam posta, ale dział jest o Audio, a właśnie z tym mam aktualnie problem.

Postaram sie opisać go w miare moich możliwosci najdokładniej.

Nie odtwarza muzy.

Patrzyłam juz na tutejsze tematy odnośnie dźwięku, sprawdziłam wszystko o czym tu pisaliście. Dalej nic.

Kiedy wrzycam dźwięk na tajmlajna, wygląda ok, przetwarza normalnie, ale nie odtwarza. Po kilku chwilach wywala komunikat:

"Playback failed. The audio system does not seem to respond. Maybe card not support full duplex mode."

Normalnie zaczęlabym sie martwić, czy mam wystarczającego kompa pod AE, ale wczesniej to działało. Ładowalam juz w nim pliki muzyczne, które bez problemu były odtwarzane.

Dodam, że i wtedy i teraz, były to pliki mp3 a wersja programu to AECS3.

Jesli ktos mógłby mi pomóc, byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

0

1. Wrzucaj *.wav, a nie mp3

2. Sprawdz czy z plikiem dzwiekowym wszystko jest ok

3. Komunikat rzeczywiscie dziwaczny. Pomoc moze reinstalka sterownika karty dzwiekowej

0

Miałem ten sam problem :)

Za nic nie chciało odtwarzać dźwięku.

Poczytałem troche na forum i porady były takie, aby odtwarzać za pomocą 0 na numerycznej (nie spacji), lub same dźwięki za pomocą . na numerycznej :)

Też mi nie zadziałało...

Ale co pomogło?

Edit > Preferences > Audio Hardware > Settings

Zaznaczyłem wszystkie urządzenia i zaznaczyłem opcję "Device 32-bit Playback".

Po tej operacji dźwięki odtwarza normalnie :)

Pozdrawiam

0

Witam serdecznie. Mam pytanko: Przy wypuszczaniu animacji z dzwiękiem, zebym nie wiem jaki format audio ustawił, wypuszcza sie dzwięk w bardzo złej jakosci albo czasami taki przerażliwy pisk na zmianę z szumem.

Musze za kazdym razem wypuszczac samo video i w Premiere montowac dzwięk.

Da sie cos zaradzic?

Mowa o After CS3, jesli trzeba podam więcej informacji.

www.vimeo.com/halerz

0

ustawiaj audio output

0

Niestety nie pomogło. Z racji tego ze mam duze dyski, pozwalam sobie exportowac klipy jako AVI bez kompresji (1 minuta zajmuje jakies 2 GB), a z ustawien exportu w audio mam tylko KOMPRESOR (ustawiam BRAK), CZESTOTLIWOSC (ustawiam 48.000), WIELKOŚĆ 16bitowa (pozniej mam lepsza jakosc do kompresji), STEREO - i to są wszystkie ustawienia jakimi moge operowac. Jakies kolejne podpowiedzi ?

0

Może wina leży w tym w jakiej częstotliwości masz orginalnie próbkowane dźwieki, które zaimportowałeś. Ja używam Audition do zmiany sample rate, bo after generował dodatkowy pisk na wysokiej częstotliwości kiedy mu wrzucałem dzwięki 22kHz do kompozycji 48kHz

0

Witam

Mam taki problem, że po skompresowaniu plików wideo do AVI After effect nie widzi dźwięku od tych filmików. Próbowałem różnych rzeczy szukania w preferences i necie ale nic póki co nie znalazłem :(

0

pogląd rób nie spacją a "0" (czytaj zerem)

powinno być gitara

0

nawet jeśli go nie widać to on jest :P

0

Niestety nic nie pomogło :(

Pomoże przekonwertowanie dźwięku z materiału wideo na bardziej przyjazny dla Aftera,czyli wave.Twój zapewne zawiera ac3 stereo i nie ma siły żebyś usłyszał dźwięk w AE.

Ale to już było... :-D

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0