Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
batyskaf

Sprzęt pod Aftera do 3000 zł

4 posty w tym temacie

Witam,

jako, że się zupełnie przestałem orientować w tym co jest na rynku i nie znam się na szczegółach i zasadach działania sprzętu, proszę o pomoc. W After Effects najbardziej irytującą sprawą jest czekanie na rendering i niemożność sprawdzenia efektów skomplikowanych animacji w trybie rzeczywistym, więc najistotniejsze jest optymalne działanie w tym aspekcie.

Jakie podzespoły komputera radzicie mi kupić do ceny 3000 zł. Domyślam się, że bardzo istotną sprawą jest również szybki dysk. Będę wdzięczny za pomoc w zestawieniu konfiguracji sprzętowej. (Chodzi mi oczywiście tylko o podzespoły).

0

Witam,

jako, że się zupełnie przestałem orientować w tym co jest na rynku i nie znam się na szczegółach i zasadach działania sprzętu, proszę o pomoc. W After Effects najbardziej irytującą sprawą jest czekanie na rendering i niemożność sprawdzenia efektów skomplikowanych animacji w trybie rzeczywistym, więc najistotniejsze jest optymalne działanie w tym aspekcie.

Jakie podzespoły komputera radzicie mi kupić do ceny 3000 zł. Domyślam się, że bardzo istotną sprawą jest również szybki dysk. Będę wdzięczny za pomoc w zestawieniu konfiguracji sprzętowej. (Chodzi mi oczywiście tylko o podzespoły).

Mówiąc krótko i zwięźle: 

- AE nie jest programem do odtwarzania materiałów na żywo dlatego też nie spodziewaj się że zbudujesz taką jednostkę która będzie w stanie odtworzyć jakąkolwiek kompozycję (nawet najbardziej skomplikowaną) płynnie i szybko. 

- optymalizacja sprzętu to jedno, ale pracując z AE musisz się przede wszystkim nauczyć optymalizować swoje projekty i nie dawać komputerowi więcej pracy niż potrzebujesz do stworzenia swojego projektu

- za 3000 nie zbudujesz jednostki którą można by uznać za demona prędkości w pracy z AE i takiej jednostki która "łyknie" wszystko i zrobi to sprawnie. Aby móc mówić o takiej wydajności raczej nalezy myśleż o czymś w granicach 10K.

- za 3k jednak możesz złożyć w miarę przyzwoitą jednostkę na której będziesz mógł popracować

Biorąc pod uwagę to wszystko co napisałem powyżej musisz zdawać sobie sprawę że 3k na wydajną jdnostkę do AE i animacji to trochę mało. Weźmy pod uwagę tylko podstawy i budowanie jednostki na przyszlość:

- procesor jakiś i7 +/-1200pln

- wydajny ram 32gb - 1300-1500pln

- jakiś dysk ssd - 200-300pln

... i już w zasadzie nam się pieniądze skończyły a nie mamy jeszcze karty graficznej, dysków magazynujących, wydajnego chłodzenia, obudowy, zasilania, płyty głównej... i nie wspominając już nawet o monitorze,klawiaturze, myszy czy tablecie graficznym

Oczywiście możesz np. kupić tylko 16gb ramu (mniej moim zdaniem absolutnie nie ma sensu) zostanie nam jakieś 600 pln do wydania za co kupimy płyte główną i dysk magazynujący ... ale dalej nie mamy kasy na grafikę etc. Taką jednostkę za 3K możesz złożyć na dwa sposoby:

a) jednostkę złożyć z małym dyskiem, małą ilością ramu, standardowym chłodzeniem i najtańszą dostepną obudową na rynku, po to aby kupić jednak dobry proc, przyzwoitą kartę graficzną - ale taki zestaw ma tylko sens gdy w ciągu kliku tygodni/miesięcy będziesz mógł dokupić większy dysk, więcej ramu, lepsze chłodzenie i może lepszą obudowę. Po prostu przy okrojonch elementach dobry proc i tak bedzie się zapychał.

- możesz złożyć optymalną jednostkę za te pieniadze czyli średni proc, średnią grafikę, średnie... wszystko i po prostu wykorzystaj wydajność dobrze zoptymalizowanych średnich podzespołów do najwydajniejszej mozliwej pracy. 

O sprzęcie rozmawialiśmy jakiś czas temu z ludźmi z Hypercube - może ta dyskusja na coś Cię nakieruje: 

0

A ja dotatkowo polecę ten hangout którego sam ostatnio miałem okazję przesłuchiwać w drodze do pracy :P

0

Dzięki Marus - zupełnie zapomniałem o tym naszym nagraniu. Masz rację - warto zerknąć na ten film i z resztą na wszystkie nasze spotkania Hangoutowe - myślę że dało nam się całkiem sporo wiedzy w nich zmieścić.

Sezon pierwszy spotkań: https://www.youtube.com/playlist?list=PL93F852F5C17B593A 

Sezon drugi: https://www.youtube.com/playlist?list=PL55-nscYqQQ17d-XIMUwCb6qwIxvHTKlI

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0