Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
nsmarcin

Komputer do After Effects na początek

9 postów w tym temacie

Witam Was,

Chciałbym zapytać czy przedstawiony przeze mnie zestaw będzie nadawał się do póki co amatorskiego wykorzystania w After Effects. Na razie pracuję na laptopie (C2D 2.8GHz, 6GB RAM) ale zbyt wygodnie to to nie jest. W przyszłości oczywiście chciałbym robić to bardziej profesjonalnie.

CPU:   Core i7 4790K BOX

MB:   ASRock Z97 Extreme4

RAM:   DDR3 1600MHz 2x8GB Crucial Ballistix CL9 NON ECC

SSD:   Crucial M550 256GB

HDD:   WD Red 1TB

POWER:   SilentiumPC Deus 500W 80Plus Bronze 4xPEG

CASE:    Zalman Z3

Monitor już mam.

Cena na morele to 3600zł. Nie wiem jaki wpływ mają na nią zbliżające się święta ;)

Jak widzicie w zasadzie standard w tej cenie. Nie ma drugiego SSD na cache ale myślę, że do moich zastosowań na razie nie będzie niezbędny. Również wydajniejsze chłodzenie zakupię dopiero jak będę ten procesor podkręcał. Cena jeśli zamienię HDD na WD Blue a SSD na MX100 spadnie o niecałe 200zł, ale pytanie czy warto? 

Oczywiście jest to zestaw, którego już nie rozbuduję, mogę jedynie dokupić GPU, dlatego chciałbym aby służył jak najdłużej, o ile to oczywiście możliwe. Ideałem byłoby LGA2011-3 ale to mniej więcej 900-1000zł (cena średniego GPU) więcej na start przy najsłabszej konfiguracji czyli 5820K, za to mamy 6 rdzeni i max 64GB szybszej pamięci RAM oraz niestety dużo większe TDP. Myślę, że płyty na tej platformie się już nie palą.

Czy warto dokładać do pamięci DDR3 powyżej 1600MHz?

Myślicie, że zestaw optymalny czy może jakieś spostrzeżenia jako osoby, które mają z tym do czynienia na co dzień? Może napiszecie jakich Wy używacie komputerów, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. Oglądałem filmik, w którym rozmawialiście na temat sprzętu ale był on nagrany dwa lata temu, a to dużo czasu jak na sprzęt komputerowy dlatego pytam w tym wątku.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie uwagi.

0

Jak dla mnie bomba, jednak zastanawiałbym się, czy zasilacz 500w Ci do tego starczy? Jeszcze biorąc pod uwagę ewentualne overclockowanie procka.

Tak, warto dokładać do 1600MHz. Lepiej kup mniej ramu ale lepszego a później sukcesywnie dodawaj, niż masz wymieniać.

Nie napisałeś nic o GPU (poza tym, że będziesz chciał dokupić [nie wiem czy przypadkiem nie pomyliłeś GPU z CPU]) a to jednak ważny komponent. 

Zwróć uwagę na prędkość HDD żebyś 5400 nie wziął przypadkiem :P

0

HDD na pewno 7200. GPU na razie musi poczekać, wiem, że pomaga ale to znacznie podniesie koszt a jak wspomniałem póki co nie mam aż tak wymagających projektów. A z tym RAMem to ciekawe bo ja zastanawiałem się nad 2333MHz, ale pomyślałem że to aż takiej różnicy nie wnosi.

0

Daj sobie spokój z kosmicznym ramem, nic to nie da, 1600 Mhz zupełnie wystarczy.

Płyta droga, moim zdaniem szkoda kasy:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-pc-mate-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-pc-mate-640729/

Taka spokojnie wystarczy żeby Haswella podkręcić, dla nich problemem jest głównie schładzanie rdzenia a nie zasilanie.

Nie kupuj nic od Silentium PC, a juz na pewno zasilaczy, to bieda z nędzą i proszenie się o kłopoty

0

O dzięki za opinię o zasilaczu bo akurat o tych elementach nie mam pojęcia. Kierowałem się ceną, nie zbyt niską ale też nie za wysoką.

0

A macie może jakieś porównanie 4790K i 5820K w AAE? Wiem, że był na pclabie niedawno test i 5820k jest o te kilka procent wydajniejszy więc dodatek dwóch rdzeni robi swoje no ale nie sądzę, żeby było to warte dodatkowego 1000zł. Poza tym 5820K nie ma wbudowanej karty więc dodatkowy wydatek, chyba póki co taka konfiguracja odpada. 

Dodatkowo pytanie. W AAE jest możłiwość ustawień wielowątkowości i tam przypisuje się odpowiednią ilość pamięci do każdego wątku. Czy zatem mając 6C/12T wypadało by mieć przynajmniej 24GB RAM, żeby powiedzmy 10T zarezerwować po co najmniej 2GB RAM w AAE, a resztę zostawić na system? Czy to nie tak działa?

0

Troche mało ramu -  ja mam ram 2x8GB i przy dość małych prackach mam monity o 80% zużyciu ramu :?. ( weź pod uwagę ze będą sytuacje gdzie podczas pracy z AAE  otwarte będziesz mieć także  jakieś tutki na YT, photoshopa, sony vegas lub inny program podobny)  Zasilacz tez raczej na minimum. Dysk SSD ok ale dobrze przeznaczyć go tylko i WYŁĄCZNIE dla Aftera. Dobra byłaby też grafika wspierająca pakiet Adobe z CUDA bo podobno szybszy jest rendering GPU niż CPU.

Pozdrawiam

0

Lepiej zaoszczędzić trochę niż kupować półprodukty. Mam podobny zasilacz w starszym komputerze i często są z nim problemy

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0