Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
JohnDV

Kontrola skalowania null przy pomocy slidera

4 posty w tym temacie

Witam

Chciałem zrobić własnego wiggla opartego o dane z trackowania obrazu.

Wykonałem więc motion tracking i nadałem dane na null object a następnie dodałem slidery aby móc kontrolować właściwości tego "wytrzęsania"

chodzi mi tu o płynne wyciszanie tego do 0  i od 0 do 100%.

I teraz o ile w przypadku position X i Y oraz rotacji jest to banalnie proste bo wystarczy funkcja

transform.xPosition*effect("Scale Contoler_X")("Slider"),  

transform.yPosition*effect("Scale Contoler_Y")("Slider"), 

transform.rotation*effect("Scale_rotation")("Slider")

o tyle nie mam pojęcia jak to ugryźć w przypadku skalowania. Dane z tackingu oscylują między 95% a 105%...

Jak napisać funkcje która nie dąży do 0 a do 100% :))) bo chciałem żeby w przypadku 0 na sliderze było 100% bez danych z trackowania a w przypadku 1 były całkowicie odwzorowane.

np transform.scale*effect("Scale Contoler_X")("Slider")* "coś" musi w miarę jak effect("Scale Contoler_X")("Slider") dąży do 0 dązyć do 100% skali " wyciszając tym samym dane z trackowania:)

Próbowałem też:

if (transform.scale <[100,100]) 
{
transform.scale*effect("Scale")("Slider")*(-1)+[100,100]
}
else
{
transform.scale*effect("Scale")("Slider")+[100,100]
}

tylko nie do końca o to chodzi bo przy wartości 1 mam wszystko podbite o 100:) a miedzy 0 a 1 skaluje się wszystko w dół ... jednym słowem działa źle:))
Czy ktoś mnie oświeci:))

A tak przy okazji czy jest jakaś komenda do centrowania obiektu typu null chodzi mi o to że przy danych w pozycji jak dąży pozycja do 0 to mam tego nulla w rogu i żeby go wycentrować musze go podczepiać pod inny null i przeciągać na środek(chodzi o to żeby środek obrazu dla skryptu tylko dla tego nulla miał [0,0]

Serdecznie Pozdrawiam
John
0

Nie wiem za bardzo o co pytasz. Nie umiem udzielić odpowiedzi. Doceń jednak dobrą wolę. Sprawdź "tracker2mask" i być może nic nie będziesz musiał robić temu wiglu czy komukolwiem sam :).

P.S http://aescripts.com/tracker2mask/

0

Doceniam.:))) kompletnie nie ma to z tym nic a nic wspólnego:)) chodziło mi o funkcje która dąży do wartości 100% :) .... ale chyba już znalazłem rozwiązanie jeszcze sprawdzam....

0

[thisComp.layer("Null 1").effect("Slider Control")("Slider"), thisComp.layer("Null 1").effect("Slider Control 2")("Slider")]

A teraz po polskiemu:

dla skalowania w 2d - [value[0], value[1]]

dla skalowania 3d - [value[0], value[1], value[2]]

jeżeli chcesz to kontrolować przy pomocy slidera to zamiast wpisywać value[0] (na przykład) postaw kursor w tym miejscu i przeciągnij ten mały ślimaczek na slider.

jeżeli chcesz zmienić wartość slidera dla danego ustawienia np na sliderze jest 50, a chcesz żeby było to równe np 5 to również jest bardzo proste. Alt + click na zegarek obok slidera i wpisujesz linear[value 0, 100, 0, 10],

a co to znaczy: linear value - wartość liniowa "0, 100" zakres slidera, "0, 10" wartości jakie ma pokazywać slider wysyłać slider.

W Twoim konkretnym wypadku napisz linear[value 0, 100, 100, 0]

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0