Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
PabloNT

Karta Graficzna

5 postów w tym temacie

Witam
Koledzy przeszukuję całe forum ale nie mogę  znaleść żadnych informacji odnośnie karty graficznej a problem w tym że byłem posiadaczem karty Quadro4000 i rewelacji nie było a mam dylemat na co sie teraz przesiąć czy
-Asus GTX 670 nowa - 900,00      : 1344 CUDA
-Asus GTX 680 używana - 700,00 : 1536 CUDA
-MSI GTX 760 nowa 780,00           : 1152 CUDA
-GB GTX 770 używana - 1000,00  : 1536 CUDA
Dodam że nie bawię sie w mega projekty w AE tylko jakieś napisy i klipy z nakładkami a reszta edius /lub premiere/ więc wymagan nie mam konkretnych ale żeby to chodziło z nie zastanawiała sie jak Quadro4000 już sam nie wiem czy przypalać sie na te całe CUDA czy na co???

Pozdrawiam
paweł

0

GTX680 i GTX770 to w zasadzie (konstrukcyjnie) identyczne karty, ta z serii 7 ma trochę wyższe taktowanie więc teoretycznie powinna być minimalnie szybsza, a różnica 300zł to ponad 40% więcej (lub 30% mniej). GTX680 jest oficjalnie wspierana od wersji CS6, a GTX770 od wersji CC 12.1 (w CS6 potrzebna jest drobna zmiana w jednym z plików).

0

No tak

"a różnica 300zł to ponad 40% więcej (lub 30% mniej)." to w takim razie co byś polecił skoro są one 'prawie' identyczne ???

a zaś GTX680 a GTX670 to róznica z rzędu 192 CUDA czy w tym przypadku będę odczuwał różnicę prócz ceny gdzie zakładając że 670 jest nowa a 680 używana i nie wiadomo jak bardzo dojechana
pozdrawiam

0

Karta graficzna to nie samochód, jakby była "dojechana" to by nie działała. Ja oczywiście mówię o sprawnej karcie używanej. Zakładam też, że te karty mają po 2GB RAM. A do 1000zł może udałoby Ci się upolować GTX680 z 4GB RAM, co jest sporą zaletą i nad tym bym się zastanowił najbardziej. GTX770 z 4GB RAM są już trochę powyżej tej ceny (ok. 1100zł). Podsumowując, jak masz limit ceny to bierz GTX680 ale z 4GB RAM, jak możesz dołożyć te 150zł to weź nowszą GTX770 4GB, tutaj już ta różnica w cenie jest rozsądna.

1

acha
czyli rozumiem że GTX670 jak i GTX760 nowe nie wchodzą w grę ;)
no cóż ostateczny wybór chyba pada na 770 może sie coś uda wychaczyć za ok 1000 skoro twiedzisz że używka nie powinna być "dojechana"
dzięki za odp i pomoc
Pozdrawiam
Paweł

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0