piter61

Co ulepszyć?

4 posty w tym temacie

Witam,

jestem posiadaczem laptopa dell xps l501x. Procesor to i5 m560 2,67GHz.

8gb ramu.

Korzystam z AE CS6 i praca nie jest tragiczna ale na pewno mogłoby być lepiej. Pytanie czy w moim wypadku warto dokupować RAM tak żeby dobić do 16 czy tutaj problemem jest karta graficzna lub procesor? Dzięki.

0

Hmmmm na After Effects można pracować bez zawieszania od około 4 GB Ram (z mojego doświadczenia brane na starym kompie wersja C6) Procek jest do dup* może I5 ale ma bardzo mało GHz ;)

0

Poza tym cały sprzęt pakowany w lapka nijak ma się do wersji PCtowych. W skrócie i5 na PC > i5 na lapku. I tak jest niestety z większością. Laptop to nie sprzęt do pracy, przynajmniej nie do pracy z takimi programami jak AE. Także przyzwyczaj się do przycinania albo zmień komputer przenośny na komputer do pracy. Co do ramu - jedno jest pewne, zwiększenie na pewno nie zaszkodzi.

0

Dnia 19.04.2015 o 21:10, piter61 napisał:

Czy w moim wypadku warto dokupować RAM tak żeby dobić do 16 czy tutaj problemem jest karta graficzna lub procesor? Dzięki.

Myślę, że powinieneś zastanowić się nad wymianą procesora. Ilość RAM, którą posiadasz w chwili obecnej jest wystarczająca (przynajmniej ja tak uważam). Na  https://www.morele.net/wiadomosc/procesor-intel-i3-i5-czy-i7-co-wybrac-ktory-kupic/582/ opisano, który procesor warto kupić i dlaczego. Jestem pewny, że dzięki niemu podejmiesz właściwą decyzję. 

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się