Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
crsit

Prośba o pomoc - kluczowanie i blondynka :(

3 posty w tym temacie

Cześć jestem nowy na forum. Jestem też świeżo upieczonym użytkownikiem AE. Jestem zachwycony możliwościami - do tej pory sporadycznie bawiłem się Premiere. 

Ale już przechodzę do sedna - nagrywamy w firmie dużo filmików instruktażowych itp. 

Ostatnio zaczęliśmy używać green screena. Efekt jest super.Pod warunkiem że osoba na filmiku ma kródkie włosy albo ciemne :)

efekty moich działań - jak widać straszne , nagranie zbyt jasne i prześroczystość na włosach - czy ktoś może mnie poratować ? Nawet na priv konsultacje $$. Temat jest dla mnie mega ważny :(

https://youtu.be/iOASx8yIfcc

https://youtu.be/IjACErhj3Hw

pozdrawiam Piotr

0

Jak masz możliwość to spróbuj niebieskiego ekranu zamiast zielonego, podobno wtedy łatwiej pracować z blondynkami ;)

Może masz zbyt mocno oświetloną scenę i po prostu zielony kolor odbija się w jasnych włosach i stąd taki efekt. Jeśli używasz Keylight to spróbuj pobawić się opcjami Screen Matte (najlepiej wcześniej zmień też widok na Screen Matte).

0

Myślę że aby Ci pomóc przede wszystkim musiałbyś podesłać fragment - najlepiej bezpośredni fragment z kamery bez dodatkowych konwersji/kompresji - materiału green screen niewykluczownego - czyli razem jeszcze z tłem. 

Dzięk temu będziemy mogli Ci powiedzieć czy problem tkwi po stronie jakości green screena (i tu nie polecałbym blue screena ponieważ problemy będą identyczne... wybór pomiędzy blue a green to dość skomplikowana sprawa i kolor włosów nie jest żadnym powodem takiego wyboru), jakości i rodzaju oświetlenia postaci i green screena, odległości postaci od green screena, złych narzędzi użytych do kluczowania, źle uzytych narzędzi kluczujących. 

Dlatego też podeślij fragment surówki oraz napisz jakich narzędzi do wykluczowania tego fragmentu użyłeś.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0