15 postów w tym temacie

Witam. Mam problem, bo gdy zapisuję 12-sekundowy film, to waży on 1 GB, a bit rate wynosi ponad milion Mb/s, a nie wiem, jak ustawić bit rate.

1

Widziałem ten poradnik już wcześniej, i nie wytłumaczył, jak ustawić bit rate wideo.

0

To chyba nawet nie kliknąłeś w link który przesłałem bo to nie jest odnośnik do żadnego konkretnego wideo. A ustawienie bitrate to są podstawy programu, zapoznaj się z nimi korzystając z helpa bądź darmowych tutoriali dostępnych w internecie.

0

Kliknąłem w link, pojawiło się Google, a pierwsza pozycja to poradnik.

A poza tym - co to jest za odpowiedź? Link do Google? Naprawdę, myślałem, że dostanę bardziej sensowną odpowiedź niż odpowiedź typu "Szukaj se w Google". Widocznie szukałem w Google, a to nie poskutkowało, dlatego zwróciłem się tutaj o pomoc.

0

To widocznie słabo szukałeś, bo ustawienie bitrate to są podstawy programu i podstawy renderowania. W internecie jest przynajmniej milion pińcet sto dziwińcet tutoriali na ten temat, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=bKtCaF9DcCE. A wystarczyło tylko wpisać w google "after effects bitrate" lub kliknąć w link który Ci przesłałem, ale i to było zbyt wielkim wyzwaniem. Wysilcie się troche ludzie, to nie takie trudne. 

0

Kacper i Marus - spokojnie. Po pierwsze Ty Kacper jako nowy użytkownik - zalecam trochę pokory jeśli jesteś zainteresowany realnie byciem częścią naszej społeczności, a Ty Marus gdy widzisz tak ogólnie zadane pytanie jak pytanie z tego wątku myślę że lepiej byłoby najpierw zadać koledze kilka pytań i spróbować mu pomóc dopiero po udzieleniu przez niego na nie odpowiedzi. W innym wypadku on zadaje bardzo ogólne pytanie z którego ciężko wywnioskować o co chodzi i w czym tkwi problem a Ty dajesz mu równie ogólną odpowiedź - która również problemu nie rozwiązuje. I nie mówię tu o odsyłaniu do google ponieważ - jest w tym trochę racji że tam są wszystkie odpowiedzi i nie mam  nic przeciwko odsyłaniu własnie tam, ale aby z google skorzystać należy wiedzieć jakie pytanie zadać, a Kacper to raczej zupełnie zielona osoba która jak widać nie wie jakie pytania zadać. 

Dlatego też aby nie dochodziło do takich przepychanek jak powyżej powinniśmy nowemu koledze zadać kilka pytań a dopiero po odpowiedzi na nie powinniśmy spróbować mu pomóc np."

1. Jakiej wersji ADobe After Effects uzywasz?

2. Jak renderujesz materiał? Czy poprzez render queue, czy poprzez Adobe media Encoder?

3. Jakiego kodeka - jeśli jakiegokolwiek - i formatu używasz do zapisania pliku?

4. Czy wiesz czym są kodeki i do czego służą?

Tak naprawdę dopiero po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania będziemy w stanie ocenić Twój stan wiedzy i umiejętności i spróbować Ci pomóc. Ale udzielając odpowiedzi na powyższe pytania oczywiście nie zmarnujesz czasu jeśli poczytasz o kodekach stratnych, bezstratnych, kompresji i formatach plików. 

0

imeil,

1. Moja wersja to CC 2014 13.0.0.

2. Poprzed render queue.

3. Quciktime.

4. Nie wiem.

Marus, napisałem, że kliknąłem w link, który przesłałeś.

0

ok... i to są jakieś informacje na podstawie których możemy ci jakoś pomóc więc na poczatek:

Ad.4 Musisz z całą pewnością dowiedzieć się czym są kodeki i do czego służą - ta informacja przyda Ci się z całą pewnością w przyszłości. Oczywiście możesz powiedzieć że właśnie o to pytasz i chciałbyś abyśmy to my Ci wszystko to powiedzieć, ale informacje na ten temat są doć rozległe więc lepiej gdy sam zasięgniesz wiedzy bardziej precyzyjnej. Mówiąc jednak najkrócej to:

- format to opakowanie strumienia danych - "pudełko" w którym znajduje się film/dźwięk/obraz - np. avi, mov, mkv, mpg, wmv, mp3 etc.

- kodek to algorytm wg. którego film jest przetwarzany i zapisywany w danym formacie

a resztę doczytaj

Ad.1 i 2 Jeśli uzywasz AE CC 2014 i chcesz uzyskać plik końcowy o małym rozmiarze - a nie materiał do dalszej obróbki czy archiwizacji o najlepszej możliwej jakości to powinieneś renderować poprzez Adobe Media Encoder. Więcej info na ten temat znajdziesz tu: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/item/908-flv-mpg2-i-mp4-znikaja-z-after-effects-cc-2014

I tu w dużym skrócie i szybko odpowiadając Ci aby uzyskać przyzwoity efekt jakościowy, możliwość odtworzenia na większości urządzeń i niewielkie rozmiary pliku - powinieneś wybrać format mp4 (kodek h264) lub wmv. 

0

imeil, Adobe Media Encoder to jakiś dodatek do After Effects czy oddzielny program?

0

imeil, Adobe Media Encoder to jakiś dodatek do After Effects czy oddzielny program?

Oddzielny program który możesz albo zainstalować indywidualnie lub gdy instalowałeś AE lub PPro  również AME powinien Ci się zainstalować automatycznie. Aby przez niego renderować musisz po prostu zamiast używać funkcji edit/Add to Render Queue... użyć funkcji edit/Add to Adobe Media Encoder render queue... 

0

Nie da się tego zapisać przez render queue? Nie chce mi się płacić za kolejny program, bo nie mam, a poza tym krzywda im by się stała, gdyby za darmo udostępnili...

0

Nie da się tego zapisać przez render queue? Nie chce mi się płacić za kolejny program, bo nie mam, a poza tym krzywda im by się stała, gdyby za darmo udostępnili...

Mówiąc krótko - do małego i "ładnego pliku w wersji CC 2014 cz 2015 się nie da. Ewentualnie możesz wyrenderować z AE przez render queue do bezstratnego pliku a potem przekonwertować go np. przy pomocy darmowego mpeg streamclip do formatu i kodeka który da Ci mniejszą wielkość pliku. 

0

Właśnie robiłem tak, ale widać piksele. :/ Mimo że rozdzielczość to 720p, a bit rate video wynosi ponad 5 Mb/s.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się