Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
kulajson

Filmik 100MB po stabilizacji waży 6GB

6 postów w tym temacie

Witam
Mam Adobe After Effects CC 2015 i zainstalowałem go zachęcony mozliwością stabilizacji obrazu.
Po wykonaniu stabilizacji i zapisaniu filmiku który w oryginale waży 100mb plik ma ponad 6GB
Czy to jest poprawny zapis?

0

W zależności od kodeka - może być to poprawny zapis.

0

Dzięki Marus za odpowiedz.
A czy da się to jakoś obejść lub chociaż zmniejszyć wielkość zapisywanego pliku? rozumiem że po obróbce waga może się zmienić ale żeby aż tak drastycznie?

0

Tak. Poczytaj o kodekach i ogólnie renderowaniu z AE (zainteresuje Cię temat kodeków stratnych takich jak h264)

0

Tak. Poczytaj o kodekach i ogólnie renderowaniu z AE (zainteresuje Cię temat kodeków stratnych takich jak h264)

Myślę że zanim zainteresuje go kodek (co oczywiście jest bardzo ważne) to powinien zainteresować go Adobe Media Encoder i renderowanie z niego. 

Wielkość po przerenderowaniu i stabilizacji obrazu -czy czymkolwiek innym - oczywiście się zmieni ponieważ materiał musi zostać ponownie przeliczony i zapisany, ale to jak zostanie zmieniony i jak duży będzie plik oraz czy będzie mniejszy czy większy od naszego pliku źródłowego zależy od nas. 

Więc na początek:

1. Powiedz nam w jaki sposób renderujesz materiał? Czy poprzez render queue, czy poprzez AME?

2. Jakiego kodeka - jeśli jakiegokolwiek - i formatu używasz do zapisania pliku?

3. Czy wiesz czym są kodeki i do czego służą?

4. Czy poza stabilizacją obrazu - i wiedzą na ten temat zaczerpnięta z jakiegoś tutoriala - korzystasz w inny sposób z programu AE? Mówiąc krótko czy znasz ten program i jego podstawy?

Dodatkowo może - próbując udzielić nam odpowiedzi na powyższe pytania - sam na coś wpadniesz a wtedy może pomoże Ci moja odpowiedź jakiej udzieliłem komuś z podobnym problemem dotyczącym kodeków na forum Adobe wczoraj: https://forums.adobe.com/message/7705245#7705245

0

Marus dajesz zdawkowe informacje. Post Imeil bardziej mnie nakierował.

A w odpowiedzi na Twoje pytania:
1.Render Queue
2.Pliki starałem się zapisywać w różnych formatach ale generalnei ineteresuje mnie min. HD READY 720 a rozszerzenie AVI, jedyne mi znane uniwersalne z listy. Bede przerabiał filmiki z GoPro
3.Kodeki to wtyczki obsługujące obraz, miałem z tym styczność tylko gdy odtwarzałem filmy. Jak się mają do programu Adobe After Effects niestety nie wiem.
4.Nie znam. Ale jestem zdeterminowany żeby poznac :) interesują mnie proste operacje, nic szczególnego więc tutoriale w necie powinny się sprawdzić.
Interesuje mnie przerabianie z nagrań z kamerki GoPro na takie krótkie i proste filmiki jak ten, ze stabilizacją, jakimś fajnym filtrem i kilkoma napisami. Tyle.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0